Autor Wątek: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej  (Przeczytany 4748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« dnia: Września 12, 2017, 20:42:04 »
W sobotę (9 września) wraz z Waldkiem i Ryśkiem gościliśmy w Jodłówce Tuchowskiej na Święcie Grzyba. Do nas należała ocena zbiorów zawodników konkursu oraz wystawa grzybów. Impreza ma charakter kameralny, lokalny; organizowana jest również siłami miejscowymi. Zaangażowani byli wszyscy: Dom Kultury, Straż Pożarna i przedsiębiorcy, a dowodził pan Radek, czyli Sołtys. Największym hitem było stoisko z materiałami pirotechnicznymi. Dzieciaki chyba przez cały rok oszczędzały z kieszonkowego. Chłopcy dali popis odpalając wielkie ilości miniaturowych petard; zrobili nawet kolorową „zadymę”.
Na wystawie było spokojnie, przez cały czas równocześnie nie było więcej niż cztery osoby. Można było spokojnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, pokazać cechy grzybów, poszukać zdjęć w atlasie, zwrócić uwagę na różnice.
Komisja miała więcej pracy, bo grzybów było sporo, a uczestnicy konkursu ambitni. Tak czy inaczej szlaki przetarte, impreza rozwojowa, zapowiada się ciekawa współpraca.


Kilka zdjęć:
http://galeria.grzybiarze.eu/albumy/Barbara-Piech/Wyprawy/wi-to-Grzyba-w-Jod-wce-Tuchowskiej-2017/IMG_2894
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2017, 20:48:16 wysłana przez Baśka »

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Września 12, 2017, 20:55:38 »
Fajne miejsce. Szkoda że nie mogłem być tam do końca. Dziękuję Wam za poświęcony czas.
Wrzucę to na stronę główną.

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Września 12, 2017, 21:13:03 »
Każda impreza na początku jest kameralna, a powtarzająca się cyklicznie i ciekawie zorganizowana, z czasem przyciąga tłumy. Uznanie i szacunek dla ekipy reprezentującej. Zdjęcia obejrzałam i brakuje mi jakiejś fotki wystawy grzybowej. Czy mieliście jakieś swoje okazy, czy tylko te zebrane przez uczestników Święta Grzyba? :)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Września 12, 2017, 21:14:14 »
Czy mieliście jakieś swoje okazy, czy tylko te zebrane przez uczestników Święta Grzyba?
Ja wrzucę coś. Robiłem zdjęcia przed wystawą :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Września 13, 2017, 06:46:56 »
Mieliśmy swoje :) Nie zbyt dużo, ale wystarczyło. Przyznaję się bez bicia, że wyjęłam aparat dopiero przy ogłoszeniu wyników, kiedy wszyscy poszli się dowiedzieć kto wygrał, więc można było opuścić wystawę. Rysiek chyba też robił jakieś fotki wystawy, może coś wrzuci.

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Września 13, 2017, 07:47:11 »
Super. Zapowiada się ciekawa współpraca. Widać po minach zawodników, że grzybobranie bardzo udane.

Offline Andrzej K.

  • Członek Stowarzyszenia
  • Aktywny
  • Wiadomości: 651
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Września 15, 2017, 14:09:09 »
Widać po minach zawodników, że grzybobranie bardzo udane.
No, widać że trochę nazbierali :)

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Święto Grzyba w Jodłówce Tuchowskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Września 15, 2017, 20:21:22 »
Przepraszam że dopiero teraz, ale samo życie :) Wystawa jak wspomnieli przedmówcy bardzo kameralna. Z Baśką przyjechaliśmy dzień wcześniej żeby cos zebrac i pokazać na tej wystawie. Nocleg polecam amatorom późnego PRL-u, pachnie starym drzewem, wilgocią i środkiem do konserwacji drewna. Sanitariaty marzenie, najlepiej chodzić całym pokojem 2-4 osób. Jedna osoba spełnia się ustronnie, a pozostałe mogą brac równocześnie prysznic i tak się wymieniać, aż wszyscy skończą. Takich zespołów obsługi są dwie sztuki a miejsc w ośrodku ponad 20 8).
Rano do lasu w dwóch miejscach i mieliśmy około 50 gatunków grzybów ::)

To tak dla uwagi że nie było lekko

Pierwsze miejsce ponad 22 kg drugie około 9 kg ;D niezłe wyniki 8)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.