Pogaduszki > O wszystkim i o niczym

Z jakim "sprzętem" na leśne wyprawy?

(1/3) > >>

Andrzej K.:
Zakładam ten wątek abyśmy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i udzielić dobrych rad
wszystkim zainteresowanym na temat "sprzętu" jaki uważamy za niezbędny lub zbędny   ;)
w naszych leśnych wędrówkach :)

Zacznę od GPS.
W związku z tym, że od jakiegoś czasu lubię zwiedzać nowe miejscówki uznałem taki zakup za niezbędny,
po prostu mój zmysł orientacji trochę się "przytępił" i zaczął mi płatać figle, w końcu wolę szukać grzybów a nie własnego samochodu w lesie  ;D
Od dawna czytałem, oglądałem i długo się zastanawiałem co kupić :?
W końcu padło na dwa modele Garmina:
1.eTrex 20 http://www.strefakierowcy.pl/product/id/4967
2.Dakota 20 http://www.3kropki.pl/p/garmin-dakota-20-topo-polska.html

w końcu się zdecydowałem :) mój wybór padł na eTrex 20
właśnie mi dostarczyli, teraz czas na naukę, w większości piszą że jest "prosty i intuicyjny w obsłudze", zobaczymy :)
Jeśli ma ktoś dobre rady to chetnie poczytam :)

Ania:
Liczysz, że ten sprzęt zaprowadzi Cię do samochodu? Tak nawiasem pisząc - samochodem się do lasu nie wjeżdża :P Nie lepiej to stare, harcerskie metody? Na ten przykład: mech, słońce. Jeszcze o kompasie zapomniałam ;) A najlepiej to już jakiś kłębek rozwijać, a w drodze powrotnej zwijać ;D ;D ;D Najpewniejsze  8)

Andrzej K.:

--- Cytat: Ania w Września 03, 2013, 14:34:19 ---Liczysz, że ten sprzęt zaprowadzi Cię do samochodu?
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście nie o to głównie chodzi, ale choćby oznaczanie fajnych miejscówek, łatwiej później do nich wrócić :)

--- Cytat: Ania w Września 03, 2013, 14:34:19 ---samochodem się do lasu nie wjeżdża :P
--- Koniec cytatu ---
Pisząc o samochodzie w lesie oczywiście nie miałem na myśli lasu dosłownie :)

--- Cytat: Ania w Września 03, 2013, 14:34:19 ---Nie lepiej to stare, harcerskie metody? Na ten przykład: mech, słońce. Jeszcze o kompasie zapomniałam ;)
--- Koniec cytatu ---
Trzeba iść z duchem czasu i techniką  :D

Baśka:
Andrzeju, na pewno ze sprzętem fotograficznym :)
Czyli:
aparat, statyw, blendy, latarka, przezroczysty parasol do robienia zdjęć w deszczu :)

Poza tym zawsze przyda się termosik z kawą, zapasowe baterie, zapasowa karta pamięci :)
No i oczywiście koszyk :)

Ja noszę jeszcze torebki papierowe (na eksponaty do badań), długopis (warto na torebce odnotować kiedy i gdzie znalezione, ewentualnie wstępne rozpoznanie). Bardzo przydają się chusteczki higieniczne i pudełko na eksykaty; karta do wyciągania kleszczy, scyzoryk. W zależności od pogody i celu grzybobrania przydaje się też dłuto (do pobierania dużych nadrzewnych np. na wystawę), miotełka (do odśnieżania eksponatów). Ja lubię mieć jeszcze mokrą ściereczkę i suchy ręcznik :)

W sferze marzeń pozostaje trzecia ręka :)

Waldek:
Skupmy się na razie na nawigacji.
Używam Garmina Colorado 300 (z mapą) lecz muszę przyznać że nie zagłębiałem się w niego zbytnio. W zasadzie to głównie zapisywałem trace i sporadycznie waypointy. Chętnie jednak bym się zapoznał z tematem lepiej :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej