Autor Wątek: Festiwal Galaretek 2014  (Przeczytany 3237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Festiwal Galaretek 2014
« dnia: Stycznia 14, 2014, 21:17:42 »
Moi drodzy, w tym roku było trochę zamieszania z galaretkami. Po różnych perypetiach Festiwal odbędzie się, jak dawniej, w Miszkolcu. Termin się przesunął na marzec i mam nadzieję, że ten się już nie zmieni. Reasumując: festiwal trwa od piątku 7 marca do niedzieli 9 marca. Oczywiście zupełnie wystarczy jeżeli dotrzemy do Miszkolca w  piątek na wieczór. Noclegi będą w tym samym pensjonacie co zwykle; nie mam jeszcze potwierdzenia ceny, w zeszłym roku płaciliśmy po 2400 forintów od osoby dorosłej za noc, niepełnoletni mieli zniżkę, ale nie jestem pewna jaką (chyba 600 forintów). Kto chętny - proszę o wpisy.

7-9 marca 2014, Miszkolc, cena noclegu około 2500 forintów.

Lista:

1. Baśka
2. Qand
3. Kamil
4. Piotrek K.
5. ...
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2014, 17:36:12 wysłana przez Baśka »

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2014, 20:30:17 »
Rozmawiałam z Mariką przed ogłoszeniem imprezy, żeby się upewnić, czy wszystko dobrze zrozumiałam. Dziś rozmawiałyśmy znowu. Okazuje się, że dalej są pierepałki. Dzisiaj, na stronie Miszkolca, pojawiło się zawiadomienie o imprezie organizowanej przez burmistrza w tradycyjnym terminie Festiwalu Galaretek (20-23 lutego). Nazwa się zmieniła z Kocsonyafestival (Festiwal Galaretek) na Kocsonyafarsang (galaretkowe świętowanie końca zimy). Na stronie Festiwalu Galaretek dalej jest termin marcowy dla XIV Festiwalu Galaretek. No i oczywiście ta impreza jest organizowana przez pomysłodawczynię i organizatorkę dotychczasowych Festiwali. Marika powiedziała mi, że pani Rozsa dostała odmowę rezerwacji 2 miejsc dla Festiwalu. Rozumiem, że miasto robi co może, żeby jej storpedować imprezę, samo zaś "przechwytuje" jej dorobek.

Pora na plan B.
Bojkotujemy burmistrza i jedziemy na XIV Festiwal Galaretek organizowany przez pomysłodawczynię i dotychczasową organizatorkę. Jeżeli impreza nie dojdzie do skutku (miasto może ich przyblokować) składamy oficjalną reklamację, sami zaś idziemy do lasu, fotografujemy sasanki (mogą już być), taplamy się w basenach w Tapolcy, spotykamy się z zaprzyjaźnionymi Węgrami, zwiedzamy Muzeum Ikon, robimy wycieczkę do Sarospatak (o ile biblioteka jest już dostępna dla zwiedzających); łazimy po Górach Bukowych, robimy wypad do Egeru, albo  wymyślamy jakąś inną akcję.
W ostateczności rozpętamy galaretkową wojnę :)

Ja się nie wycofam. A Wy?

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2014, 13:39:58 »
Mam nadzieję, że pojadę i zobaczę ten Festiwal Galaretek na własne oczy po raz pierwszy. Trzymam kciuki żeby się tylko udał ten wyjazd ze mną czy beze mnie. Jeżeli nie pojadę to mówi się trudno i życzę powodzenia.  ;)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 19, 2014, 09:03:54 »
Bubu, mam nadzieję, że zobaczysz Festiwal Galaretek. Jak nie galaretki, to kawałek Węgier :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2014, 17:51:12 »
Jedziemy :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2014, 22:27:01 »
Cieszę się :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 25, 2014, 08:33:13 »
Oficjalnie już wiadomo, że Festiwal Galaretek będzie się odbywał na terenach prywatnych w Tapolcy. Jednym słowem, będziemy mieli blisko. Ale obawiam się, że trzeba wcześniej rezerwować miejsce. Zadzwonię do Mariki, żeby nam już zaklepała miejsca. Potem może być trudno i drożej :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2014, 12:01:34 »
To czekamy na rezerwację :)

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2014, 18:51:30 »
Bardzo proszę o zapisanie mnie, wstępnie, na wyjazd na Festiwal Galaretek.
W pierwszej połowie lutego (postaram się jak najwcześniej) powiadomię czy moje sprawy poukładają się na tyle dobrze, że będę mogła jechać.  Bardzo, bardzo chcę jechać.  :)

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 27, 2014, 17:43:26 »
Tym razem się nie udało. Przykro mi. Nie mogę jechać, ale ...  do następnego razu!!
Jak śpiewali Skaldowie: "ja jeszcze z wiosną się rozkręcę, ja jeszcze z wiosną się roztańczę ".
Życzę Wam bezpiecznej jazdy, pięknej pogody i niezapomnianych wrażeń.  :D
No i do zobaczenia!! :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 27, 2014, 21:02:24 »
Dzięki, Ewar :) Jestem pewna, że wiosną się rozkręcisz :) Bo już tęsknisz za nami :) Ja to wiem :)
Trzymam kciuki i odliczam czas do kolejnej imprezki :)

Offline Yuki

  • Nowy
  • Wiadomości: 35
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 06, 2014, 20:47:12 »
Czesc Basia, Milego czasu! Czekam na info o [spotkanie bokol smardzowek] !

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Festiwal Galaretek 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 06, 2014, 21:02:32 »
Yuki, dzięki :) Będziemy się dobrze bawić, mimo, że festiwal odwołany :)
O smardzówkach czytaj w temacie: http://grzybiarze.eu/forum/index.php?topic=2121.0
Po powrocie pewno będę coś więcej wiedzieć i napiszę :)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.