Autor Wątek: X Zempleński Festiwal Grzybowy  (Przeczytany 747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Płeć: Kobieta
X Zempleński Festiwal Grzybowy
« dnia: Sierpnia 03, 2018, 09:04:01 »
W tym roku uczestniczyłam w dziesiątym, jubileuszowym Zempleńskim Festiwalu Grzybowym. Aura nie rozpieszczała Węgrów. Upalna wiosna trwająca od połowy marca, głoadko przeszła w upalne lato. Do tego susza. Deszcz spadł mniej więcej 10 dni przed festiwalem. Cóż z tego, skoro padało przez mniej więcej dwie godziny i do tego niezbyt intensywnie. W stosunku do potrzeb, to tyle, co kot napłakał. Owszem, drzewa nie uschły, ale grzyby są rzadkością. W ramach wypraw udałam się na znane mi mokradło. Przeszłam suchą nogą, nawet nie odcisnęłam śladów butów. Spotkałam chmarę wygłodniałych komarów i małe, pomarańczowoczerwne miseczki.
Wystawa była uboższa niż w poprzednich latach. Na stole pinpongowym pozostało sporo wolnego miejsca.
Podobnie z okazami zgłaszanynmi do konkursu na najpiękniejszy okaz. Zwykle zajmowały dwa stoły... Tym razem zmieściły się na jednym i jeszcze pozostał luz.
Najciekawszym znaleziskiem były dla mnie grzyby rosnące na kości. Spodziewałabym się raczej jakijś gałęzi :)
W sobotę, poza zdjęciami wspomnieniowymi ze wszystkich festiwali, odbyła się uroczysta kolacja z szampanem i tortem.
Pozostałe zdjęcia w galerii :)
http://galeria.grzybiarze.eu/albumy/Barbara-Piech/Wyprawy/X-Zemple-ski-Festiwal-Grzyb-w?page=1

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.