Autor Wątek: Polecane miejsca  (Przeczytany 7620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Polecane miejsca
« dnia: Stycznia 29, 2012, 15:11:55 »
Proponuję taki temat ponieważ wielu z nas lubi wyjazdy, ja sam jeżeli tylko mogę podróżuję, w tym wątku myślę również o wakacjach, feriach.

Często gdzieś jeździmy i czasem przepłacamy lub jesteśmy niezadowoleni z miejsca w który mieszkamy, dzięki temu tematowi możemy wymieniać się ciekawymi miejscami i namiarami na noclegi lub restauracje.

Będą w tym wątku znajdowały się adresy, telefony, czyli dane których nie powinno się publicznie wymieniać w związku z tym proponuję żeby pisać o ciekawych miejscach lub zadawać pytania, a co do samych namiarów przekazywać telefonicznie lub mailami, jeżeli uważacie że nie ma problemu w podawaniu namiarów to możemy je pisać.

Ja w związku z feriami polecam miejscowość Ząb, dużo osób z naszego grona już miała przyjemność poznać to miejsce na kuligu :), najwyżej położona wieś w Polsce, niedaleko Zakopanego, na szczyt Gubałówki 30 min na nogach, mam namiary na tanie noclegi, 15 zł - nocleg, 5 zł - śniadanie, 10zł - obiad, 5 zł - kolacja :) taniocha i przyjemnie :)
 

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2012, 15:19:04 »
Kolejne miejsce które bardzo lubię i odwiedzam co roku to Bieszczady, miejscowość Werlas, położona jest około 26 km od Soliny, 20 km od Polańczyka, cenię sobie tą miejscowość głównie za spokój o który ciężko w Solinie lub Polańczyku, noclegi również nie drogie 25 zł i bardzo mili gospodarze :) a jakie pyszne wyroby można tak kupić :) masło, jajka, ser.

Polecam i zapraszam do pisania.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2012, 15:31:44 »
Jeszcze jedno miejsce :) teraz zagranica :)
Bułgaria, byłem ale kilka lat temu, bardzo mi się podobało, cieplutkie morze :)

Mam namiary na noclegi u rodziny mojego znajomego Bułgara który mieszka na stałe w Polsce, ja osobiście jeszcze nie korzystałem :) ale wybieram się w tym roku, natomiast był mój kolega i wrócił bardzo zadowolony, noclegi w klimatyzowanych apartamentach z aneksami kuchennymi i basenami :), do morza około 200 m, cena 11 euro za nocleg, dzieci chyba połowa, mają również restaurację.
Ogólnie, kolega mówił mi że jest tanio i dużo zwiedził, poniżej link do strony :)

http://www.sloneczna-bulgaria.net/oferta

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 29, 2012, 20:28:19 »
Mam też w ciekawą miejscówkę nad Polańczykiem (na końcu osiedla Na Wzgórzu). Gdyby ktoś chciał to moge podać nr telefonu właściciela. Polecam.

Cieszę się że nie tylko ja lubię Bieszczady :) twoja oferta jest również cenna i na pewno się przyda, znam ludzi którzy lubią być bliżej kurortów, ja osobiście wolę spokój :)

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 29, 2012, 21:57:37 »
ja osobiście wolę spokój :)
Ja też :)
Dlatego chętnie wybieramy się na wakacje na Kaszuby. Miejsce fantastyczne. Wszędzie blisko, mieszka się w lesie a do jeziora jest ok 200 metrów. Ryby, grzyby, cisza i pokój. To jest to, co tygrysy lubią najbardziej :)
Lasy to bory sosnowe. Piękne, czyste i z mnóstwem leśnych dróżek. Dla rodzin z dziećmi wymarzone miejsce. Jak nasza Madzia miała poniżej roczku, to jeździliśmy z nią w głębokim wózku po lesie :) Ona spała spokojnie a myśmy buszowali za grzybkami.
Czyste jeziora i bliskość innych atrakcji to inne atuty. Do morza ok. 60km, do rezerwatu Kamienne Kręgi ok. 40km. Piękne, odludne miejsca są co kawałek :)

Sam ośrodek lata świetności ma już dawno za sobą, ale jest tam tyle innych atrakcji, że w domku praktycznie tylko się śpi.
Dane ośrodka: http://www.portus.gdansk.pl/os_golun

Offline Paweł

  • Aktywny
  • Wiadomości: 561
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 29, 2012, 23:18:05 »
A u nas w domku jest opcja pt. Chorwacja. Ale czy wypali, nie wiem.
Ale na pewno wypali plan nr.2 Czyli Mazury.
Najwyższy już czas zacząć poznawać ten region tysiąca i jednego obiektywu.  ;) Od pewnego czasu zerkam na oferty czyli ma być domek letniskowy, przy lesie i o rzut obiektywem do jeziora.  ;D
Potencjalnych ofert jest multum ale gdyby ktoś coś miał na uwadze konkretnie jeżeli chodzi o zakwaterowanie to z chęcią zerknę.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 792
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 29, 2012, 23:20:02 »
Qand, uwielbiam Bieszczady. Świetnie się tam czuje. Bywam tam przynajmniej dwa razy w roku po kilka dni od wielu lat. Oj, będzie chyba temat do rozmów :)
Rafał, na Kaszubach byłem parę razy ale nigdy na dłużej niz jeden dzień. Szkoda bo to piękny region. W ogóle Polska jest pięknym krajem.

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 29, 2012, 23:41:32 »
Rafał, na Kaszubach byłem parę razy ale nigdy na dłużej niż jeden dzień. Szkoda bo to piękny region.
Ano szkoda. W tym ośrodku byliśmy już 5 albo 6 razy na przestrzeni ostatnich 12 lat. Na początku jeździliśmy tam na tydzień góra dwa. Od kilku lat staramy się tak zorganizować urlop, żeby jechać tam na 3 tygodnie.
Jak trzeba wracać do domu, to jakoś tak smutno się robi ale zawsze wracamy wypoczęci.
Ludzie, którzy tam mieszkają, żyją innym tempem niż w miastach. Nigdzie im się nie spieszy i na wszystko mają czas. Taki sposób życia udziela się bardzo szybko i ciężko później się przestawić na wariacki, miejski tryb życia :(

Offline Andrzej K.

  • Członek Stowarzyszenia
  • Aktywny
  • Wiadomości: 651
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 30, 2012, 11:59:01 »
QAND bardzo dobry temat,  :) na pewno nie jedna osoba skorzysta z info tu zawartych, może i ja sam :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 30, 2012, 16:40:49 »
ja osobiście wolę spokój :)
Ja też :)
Dlatego chętnie wybieramy się na wakacje na Kaszuby. Miejsce fantastyczne.

Mam nadzieje że kiedyś pojadę:) musi być SUPER.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 30, 2012, 16:44:51 »
A u nas w domku jest opcja pt. Chorwacja. Ale czy wypali, nie wiem.
Ale na pewno wypali plan nr.2 Czyli Mazury.

To tak samo jak u mnie, w zeszłym roku maiłem jechać do Bułgarii, ale nie wypaliło, więc pojechałem w Bieszczady :) jak co roku :) i było SUPER :) mam nadzieję że w tym roku nic mi nie przeszkodzi, i wakacje będą w Bułgarii :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 30, 2012, 17:07:47 »
Ludzie, którzy tam mieszkają, żyją innym tempem niż w miastach. Nigdzie im się nie spieszy i na wszystko mają czas. Taki sposób życia udziela się bardzo szybko i ciężko później się przestawić na wariacki, miejski tryb życia :(

Podobnie jak w Bieszczadach :) Gospodarze u których mieszkamy jeszcze nigdy nam nie odmówili żeby usiąść z nami i porozmawiać, pomimo tego że prowadzą gospodarstwo, to wszystko dzieje się jakoś wolniej :)

Ja mieszkam na wsi, ale tempo również jest zwariowane, niestety.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2012, 17:10:04 wysłana przez QAND »

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 30, 2012, 17:11:33 »
QAND bardzo dobry temat,  :) na pewno nie jedna osoba skorzysta z info tu zawartych, może i ja sam :)

Dzięki  :)

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 31, 2012, 09:10:12 »
Temacik bardzo fajny.
Ja również polecam Bieszczady. W zeszłym roku zabrali mnie tam Ewa z Ryśkiem. Było super. Mieszkaliśmy w Polanie, niedaleko Czarnej. Mieliśmy cały drewniany domek dla siebie. Dookoła same lasy, cisza, spokój. Codziennie wieczorkiem koncet jeleni, to było coś wspaniałego. Nie chciało się wracać do domu. Polecam to miejsce.

Offline Paweł

  • Aktywny
  • Wiadomości: 561
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 31, 2012, 15:48:51 »
Anna, polecasz miejsce a dokładnie ?  :) Może być na priv dla zainteresowanych.

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.