Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Wyjazdy / Wiosenne spotkanie z grzybami 10-12 maja 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania dnia Kwietnia 15, 2024, 12:30:55 »
Stowarzyszenie Na Grzyby zaprasza na „Wiosenne spotkanie z grzybami” w Kiczorach u stóp Babiej Góry.

Celem naszej wyprawy będzie wędrówka po lasach, które cechują się rzadko spotykanym bogactwem grzybów. Wierzymy, iż ta wyprawa będzie niezapomnianym przeżyciem. To właśnie u stóp Babiej Góry znaleziono pierwsze w Polsce stanowisko wodnichy marcowej (Hygrophorus marzuolus), która występuje właśnie o tej porze roku – zatem jest szansa, że uda nam się ją spotkać.
Co dla Was planujemy?
Tak w skrócie, będzie to spotkanie z grzybami, możliwość poznania ciekawych gatunków oraz innych grzybowych pasjonatów, no i rzecz jasna dużo wędrówek po ciekawych babiogórskich lasach.
A bardziej szczegółowo wygląda to tak:

Po pierwsze, wycieczki po lasach na zboczach Babiej Góry, w trakcie których będziemy zbierać i oznaczać napotkane gatunki grzybów (wbrew pozorom, na spotkanie z ciekawymi grzybami nie musimy czekać do jesieni).

Po drugie, możliwość spotkania i rozmowy z grzyboznawcami ze Stowarzyszenia, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące grzybów.

Po trzecie, dyskusje o grzybach oraz możliwość obejrzenia znalezionych owocników pod mikroskopem.
Po czwarte, prezentacje multimedialną, która przedstawi bogactwo grzybów, które występują w okolicznych lasach na przestrzeni całego roku.

Koszt uczestnictwa w tym wydarzeniu wynosi 250 zł od osoby, w tej cenie otrzymujecie: dwa noclegi (10 i 11 maja) oraz obiad w dniu 11 maja (pozostałe posiłki we własnym zakresie).

Jak wygląda zakwaterowanie?
Nocleg w pokojach 2 lub 3 osobowych, łazienki w pokojach lub jedna do dwóch pokoi.
Ośrodek w którym będziemy zakwaterowani zapewnia dostęp do kuchni oraz miejsce do rozpalenia grilla.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres stowarzyszenie.nagrzyby@gmail.com
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w wyjeździe decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Mateusz Kubarek
12
Hymenochaetales / Inonotus nidus-pici Pilát ex Pilát
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ania dnia Kwietnia 15, 2024, 11:06:53 »
14.04.2024 okolice Mrukowej, u podnóża szczytu Smyczka przy zielonym szlaku turystycznym, na granicy Magurskiego Parku Narodowego. Las głównie bukowy, kilka owocników na wysokości kilku metrów, wyrastające ze szczeliny w pniu buka.
https://www.bio-forum.pl/messages/33/1532599.html
13
Workowce (Ascomycota) / Odp: Byssonectria
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia Kwietnia 14, 2024, 21:34:28 »
Musi być   Byssonectria terrestris :)
14
Zwierzęta / Odp: Zwierzęta w naszym obiektywie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia Kwietnia 14, 2024, 21:33:23 »
Sympatyczne stworzonka :)
15
Nasze grzybobrania / Odp: Nasze grzybowe wyprawy 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia Kwietnia 14, 2024, 21:32:24 »
Pozazdrościłem Ci...



Jednak u mnie marnie... Wyskoczyłem w góry. Znalazłem jednak tylko kilka sztuk.
16
Nasze grzybobrania / Odp: Nasze grzybowe wyprawy 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jn dnia Kwietnia 14, 2024, 20:22:09 »
Smardze, smardze i po smardzach.
 
W nawiązaniu do >>>  https://grzybiarze.eu/forum/index.php?topic=5703.msg34688#msg34688
Wystarczyło 10 dni, by z młodzików zrobiły się dziadzie, czyli z conica zrobiły się elata  ;)






Miastowe też nie mają lekko. Gdyby nie skleroza, miałbym zdjęcia młodszych owocników i smaczne jedzonko  :)
Zrobili mi, w ubiegłym roku, park 200 m od domu, z wieloma "działkami" kory, a mnie dopiero dzisiaj zaświtało by je obświecić  :D






17
Nasze grzybobrania / Odp: Nasze grzybowe wyprawy 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jn dnia Kwietnia 13, 2024, 21:08:13 »
Dziękuję  :) Zdrówka i czasu na wypady życzę.

Dzisiejszy wypad już nie był tak owocny w smardze, ale za to trafił się pierwszy maślaczek  :)















18
Zwierzęta / Odp: Zwierzęta w naszym obiektywie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jn dnia Kwietnia 13, 2024, 20:58:59 »
Gadzina się wygrzewa  ;)

padalec zwyczajny i turkusowy







19
Zwierzęta / Odp: Każdy kocha motyle
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jn dnia Kwietnia 13, 2024, 20:45:25 »
wąsik zieloniaczek



20
Zasłonaki (Cortinarius) / Odp: Z kamieniołomu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldek dnia Kwietnia 10, 2024, 23:19:02 »
Pasuje do Cortinarius bivelus. Nie mam jednak pewności. Wrócę do niego na jesień.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10