Autor Wątek: Troszkę zimy  (Przeczytany 13969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 11, 2013, 21:10:37 »
Taż od tygodnia z górą kwitną :)
Tylko śniegu nie ma i nie mają czego przebijać :)

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 11, 2013, 22:00:43 »
Aniu, fajne  klimaty na ostatnich zaprezentowanych zdjęciach.
Szczególnie tu:
http://grzybiarze.eu/gallery/users/8/467/05178-zima.jpg
Rzekłbym, taki Bułhakowski klimat
Ktoś gdzieś kiedyś określił; "Cicho, miło, spokojnie... chciałoby się w takim miejscu przysiąść, pomarzyć, zadumać"  :-)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 12, 2013, 20:13:01 »
ja wracając z pracy pierwsze Galanthus nivalis widziałam :P
Ja je widziałam dwa tygodnie temu :P
Aniu, fajne  klimaty na ostatnich zaprezentowanych zdjęciach.
Szczególnie tu:
http://grzybiarze.eu/gallery/users/8/467/05178-zima.jpg
Rzekłbym, taki Bułhakowski klimat
Ktoś gdzieś kiedyś określił; "Cicho, miło, spokojnie... chciałoby się w takim miejscu przysiąść, pomarzyć, zadumać"  :-)
Tak, szczególnie gdy człowiek sam w takim miejscu, w środku lasu, bo reszta pognała przodem, a mnie grzybki z innego tematu się napatoczyły ;D

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 12, 2013, 20:45:15 »

Cytuj (zaznaczone)
Tak, szczególnie gdy człowiek sam w takim miejscu, w środku lasu, bo reszta pognała przodem, a mnie grzybki z innego tematu się napatoczyły ;D
Lubię czasami samotne wyprawy w teren. Świat wygląda wtedy inaczej.

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 30, 2013, 21:37:18 »
Pora przypomnieć ja obecnie zima wygląda w Beskidzie Niskim. Na razie jest tylko biało i śniegu za wiele nie ma, ale zawsze to zima :)

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 01, 2013, 13:16:13 »
Aniu!
Patrząc na Twoje zdjęcia można powiedzieć, że zima jest piękną porą roku.
Urokliwe kościółki, drzewa pokryte białym, czystym puchem a także zimowe spacery, łapanie płatków-gwiazdeczek padającego leciutko śniegu, śmiech dzieci toczących bitwy na śnieżki, sanki, orzełki na śniegu ( Boże, kiedy to było ), kulig i dżwięk dzwoneczków, w które przystrojono koniki. Można do tego dodać piękne widoki za oknem. A wszystko to w większości poza miastem, bo tam zima nie jest już taka piękna i romantyczna.
Właściwie to najbardziej lubię wiosnę i jesień. W lecie przerażają mnie wysokie temperatury, których nie toleruję. Zupełnie inaczej niż moja córka która, gdyby miała okazję przelecieć blisko słońca jak ostatnio kometa ISON, to poprosiłaby jeszcze o kocyk i skarpeteczki. Tak uwielbia ciepełko.
A dlaczego nie kocham zimy?
Dlatego, że tak jak lato, raczy nas ekstremalnymi temperaturami, tylko w odwrotną stronę.
Dlatego, że już od 16-tej robi się nocka i mój nastrój obniża się niebezpiecznie.
Dlatego, że zmusza mnie do paplania się w brudnej, roztopionej mazi śniegowej.
Dlatego, że muszę odśnieżać wyjazd z garażu i wejście do domu ( wszak gość w dom, Bóg w dom ).
Dlatego, że nie chce mi się wystawiać nosa na zewnątrz, bo jest zimno, ślisko i mokro.
Dlatego, że tak dużo muszę na siebie ubierać, choć lużne, grube swetry pozwalają mi ukryć zbędne kilogramy.
Dlatego, że tak jak śnieg, przy plusowej temperaturze, topnieją mi pieniądze, potrzebne na ogrzanie domu.
Dlatego, że grypa...itd, itd.
Tych- dlatego, że...można wymienić jeszcze kilka.
A za co kocham zimę?
Za Mikołaja i Gwiazdkę, bo wtedy mogę oglądać uśmiechnięte pyszczysko mojego siedmioletniego wnuka i widzieć szczęście w jego oczach.
Za możliwość zaśpiewania:
                                           ''Stała pod śniegiem panna zielona,
                                             nikt, prócz zająca, nie kochał jej.
                                            Nadeszły Święta i przyszła do nas.
                                            Pachnący gościu prosimy wejdż.......
-przy ubieraniu choinki.
Za krzątaninę przedświąteczną.
Za cudowne zapachy żurku, barszczyku, smażonego karpia, kompotu z suszonych owoców, ciasta i wielu innych Wigilijnych potraw.
Za kolędowanie po kolacji i mimo, że nie jestem góralką, możliwość zaśpiewania zawsze mnie rozczulającego"
                                              " Oj maluśki, maluśki, maluśki kieby rękawicka,
                                              aboli tez jakoby, jakoby kawałecek smycka.
                                              Śpiewajciez i grajciez Mu - Małemu, Małemu."
Boże, ale się rozczuliłam.
I, co najważniejsze, za radość bycia z tymi, których kocham.
A jak już miną te cudowne, magiczne chwile i dni, to znowu bardzo nie lubię zimy.
Aniu! Przeniosłaś mnie w inny świat. Ten wspaniały, radosny i ten bardziej smutny, o którym tutaj nie piszę. Widzisz, ile refleksji, przemyśleń, wspomnień, wzruszeń może wywołać kilka pięknych, zimowych zdjęć?
A ja znowu się rozgadałam....... :)

 
                                   
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2013, 13:28:14 wysłana przez Ewar »

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 01, 2013, 19:20:41 »
Ewar, rzeczywiście masz masę powodów żeby nie lubić zimy. Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że mieszkam w bloku i nie mam samochodu, dlatego zimę w miarę lubię. Znalazłaś jednak kilka powodów dla "jej lubienia" i dlatego warto żeby była :D Dla mnie każda pora roku ma swój urok, chociaż latem upałów też nie znoszę, bo mnie męczą :) Dziś kolejna porcja zimowych fotek ;D Tym razem z Cergowej (716 m), najwyższego szczytu masywu Beskidu Dukielskiego w Beskidzie Niskim. Dookoła ślicznie świeciło słoneczko, a tam ??? Mgła i szadź ;)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 01, 2013, 19:57:25 »
Aniu, piękna zima :)
Nie przepadam za zimą, podobnie jak Ewar. Najbardziej jednak irytuje mnie to, że trwa tak długo...

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 02, 2013, 19:22:40 »
Aniu, kolejne piękne zdjęcia. Przepraszam, że zapytam ale co z Twoim pieskiem. Pamiętam takie zimowe widoki, na których był bohaterem.  :)
Waldek, no to nie jestem samotna.  :)

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 02, 2013, 19:31:38 »
Aniu, przypomniałam sobie, że nazywałaś ją Pandą.

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 02, 2013, 19:31:54 »
co z Twoim pieskiem
Oczywiście nadal towarzyszy nam w wyprawach, ale uchwytna jest kiedy jest więcej śniegu i w nim pływa. Teraz pędziła tam i z powrotem, żeby się rozgrzać bo śniegowej pierzynki było mało :)

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 02, 2013, 19:45:12 »
A więc Panda, w przeciwieństwie do Waldka i do mnie, lubi zimę!
Wszystkie moje psy lubiły zimę. Właściwie to psiaki potrafią się cieszyć na każdy temat. Ważne, żeby tylko ukochana pani była w pobliżu.  :)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:17:27 »
Wygląda jak panda, ale wabi się Pipi :) Czasem da się uchwycić w obiektyw tak jak tu

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:34:54 »
Wygląda jak panda, ale wabi się Pipi
Wydawało mi się że nazywałaś go inaczej... ;D

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Troszkę zimy
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 02, 2013, 20:38:22 »
Wydawało mi się że nazywałaś go inaczej... ;D
A jak? ??? :)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.