Poradnia grzybowa > Rozpoznawanie - dyskusja

Hygrocybe

(1/2) > >>

Waldek:
Ponieważ w tym roku będziemy mieli okazję odwiedzić kilka rezerwarów o charakterze muraw kserotermicznych istnieje spore  prawdopodobieństwo że napotkamy gatunki z rodzaju Hygrocybe.

Nie jest to łatwy rodzaj. Do ich makroskopowej analizy potrzebna jest znajomość szeregu cech, nie zawsze jednoznacznych w interpretacji. W wielu przypadkach niezbędna jest więc notka sporządzona już w terenie.
Nie wiem czy jesteście zainteresowani szczegółami, jeśli tak, to mogę w tym wątku wypisać na jakie cechy należy zwrócić uwagę.
Tymczasem jednak polecam doskonały (uproszczony) klucz powstały na podstawie opracowania monograficznego Fungi of Northern Europe, Volume 1 - The Genus Hygrocybe Davida Boertmann'a. Zawiera opis podstawowych cech makroskopowych wraz z podporządkowaniem do konkretnych gatunków.
Klucz można pobrać ze strony: sxbrc.org.uk/file_download/2

Polecam!

Baśka:
Dobrze by było wiedzieć, na co zwracać uwagę, a szczególnie co wpisywać w notatkę w terenie. W domu po powrocie nie wszystko się pamięta.

Anna M:
Na pewno datę,  nazwę grzyba, gdzie rosło, przy czym rosło, substrat, ilosć owocników. Najlepiej jeszcze pobrać próbkę gleby, i sprawdziź jej skład, zanieczyszczenia itp., ale do tego trzeba odpowiedniego sprzętu.

Waldek:
Do podstawowych cech które należy uwzględnić należą:


* kapelusz - kleistość, kolor, brzeg (prześwitujący, rowkowany), obecność łuseczek czy kosmków
* blaszki - przyrastanie do trzonu, kolor, kształt, gęstość
* miąższ - kolor (również podczas wysychania), smak, zapach
* trzon - kleistość, kolor, wymiary, przekrój i zwartość

Waldek:
Różnice w barwach są bardzo subtelne. Wskazane jest by oceny kolorów dokonywać w naturalnym świetle. Szczególną trudność sprawia mi stwierdzenie tonacji blaszek.
Często spotykamy po kilka gatunków w jednej lokalizacji. Brak dokładnej oceny w terenie powoduje że w domu już w zasadzie nie wiadomo co robić z takim grzybkiem (przerabiałem to już wiele razy).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej