Spotkania > Wyjazdy

XII Zempleński Festiwal Grzybowy

(1/4) > >>

Baśka:
Poniżej tłumaczenie zaproszenia od braci Węgrów :)

Drodzy przyjaciele!
 
Już pora zaprosić Was na XII. Zempléni Gombafesztivál, oczekujemy Was.
Miejsce już dobrze znacie Smaragdvölgy (Smaragdvölgy Pihenőpark és Étterem).
Termin: 30 lipca – 2 sierpnia 2020 (czwartek – niedziela), przemyślcie kto i na ile dni może przyjechać.
 
Program ramowy:
Wyprawy: kulturalne, zbierackie, winne; wystawa grzybów i „konkurs piękności” grzybów
Prezentacje:
Benedek Lajos przedstawi 12 kandydatów na grzyba roku 2020; Dima Bálint złoży sprawozdanie z wyników najnowszych badań; Molnár Edit: Zemplińskie przysmaki – z waszych grzybów; Przedstawienie stowarzyszeń grzybiarzy: Segedyńskiego i Bakonyvidéke
Wystawa: Molnár Rudolf wystawa fotograficzna grzyby zemplińskie (chodzi o to, że tam je fotografował głównie w czasie kilku poprzednich festiwali)

Degustacja wina: Török Pincészet. 3 rodzaje 1000,-Ft; 5 rodzajów 1800,-Ft,

Możliwość zakupu okolicznościowych koszulek polo Zemplińskich Festiwali Grzybowych: 3500,-Ft/sztuka; damskie: czerwone, miętowa zieleń, królewski niebieski (cokolwiek to oznacza), ciemna zieleń;
męskie: ciemna zieleń, miętowa zieleń, królewski niebieski i kawowy brąz.
 
Ceny (w nawiasach dla dzieci):
1. Domki murowane, pokoje 2-łóżkowe z łazienką 7500,- Ft/os/noc (6500,-) – ze śniadaniem i obiadokolacją.
2. Domki drewniane, pokoje 3-4-łóżkowe, z możliwością dostawki; węzeł sanitarny wspólny dla dwóch pokoi 6000,- Ft/os/noc (4000,-) – ze śniadaniem i obiadokolacją.
3. Namioty 4000,- Ft/os/noc – ze śniadaniem i obiadokolacją.
4. Przyczepy kempingowe: 2 x 2 (z możliwością +2) łóżka w przyczepie, ze śniadaniem i obiadokolacją 8500,- Ft/os/noc. Przy wynajęciu przyczepy dla 4 osób, cena minimalna wynosi 24.000,- Ft/przyczepa/noc. Wynajmując przyczepę niezbędne jest wpłacenie zaliczki w wysokości 10.000,- Ft!

Ceny nie zawierają podatku IFA. Należy doliczyć 300,- FT/os/noc (dotyczy osób pełnoletnich).

Goście (nocujący) mogą korzystać z parkingu, miejsc na kociołek, ognisko, również z plaży i kąpieli. Ceny noclegów nie obejmują wędkowania, rowerów wodnych ani wynajęcia łódek. (Uwaga na marginesie: jeżeli susza na Węgrzech panuje taka jak u nas, nie widzę możliwości wędkowania. Już w zeszłym roku nikt nie wędkował; wody w stawie rybnym prawie nie było, a w jedynym w miarę pełnym bajorku woda miała głębokość poniżej metra. Obawiam się, że ubytek wody nie pozwoli na pływanie łódką, a rower wodny może skorzystać z mokrego piasku. No chyba, że solidnie poleje i poziom wody się odbuduje. Jednak mocno w to wątpię).

Dla zakwaterowanych we wsi, jest możliwość wyżywienia w obozie (znaczy kwaterze festiwalu); wówczas śniadania kosztują 1100,- Ft/os, kolacje 1600,- Ft/os.
Jeżeli Wam to odpowiada i jesteście zdecydowani na rodzaj miejsc, zgłoście tak szybko jak to możliwe; ostatecznym terminem zgłoszeń jest 30 czerwca 2020.

Dla ułatwienia prac organizacyjnych zgłaszajcie uczestnictwo i wszelkie zmiany jak najszybciej. Wysyłajcie wypełnione zgłoszenia (wg wzoru poniżej) na adres e-mail (w ile osób przyjedziecie, na ile nocy):
 
1. NÉV, e-mail cím:
2. SZÁLLÁS TÍPUSA (kőház vagy faház…stb):
3. ÉJSZAKÁK SZÁMA (dátummal):
4. Borkóstolás (NEM vagy IGEN, hány félét):
5. PÓLÓ (NEM vagy IGEN, hányas méret, milyen színben):

Máshol van a szállás, de étkezést kérek:
6. VACSORA (mikor):
7. REGGELI (mikor):
 
Ważne!
Nie prosimy o wpłatę zaliczek, tak będzie dla wszystkich prościej, znamy się nawzajem, mamy do siebie zaufanie. Gdyby zdarzyły się jakieś zmiany, zgłoście to jak najszybciej, żebyśmy mogli zmodyfikować rezerwację, bo za zamówione (a niewykorzystane) noclegi i wyżywienie trzeba będzie zapłacić…

W imieniu zempleńskich grzybiarzy serdecznie zapraszam w miejsce cudowne i (mam nadzieję) obfitujące w grzyby.
 
Z pozdrowieniami dla grzybiarskiej braci: Kőszeginé Tóth Judit
zge.judit@gmail.com
tel.: 06/20/245-8426


Myślę, że zgłoszenia lepiej wpisywać poniżej, prześlę je "hurtem" Judith, uwzględniając wymagania języka węgierskiego :)

Lista:
1. Baśka
2. ...

Baśka:
Oczywiście nadal bardzo chcę pojechać, jednak... Na Węgrzech zakaz organizacji imprez obowiązuje do  sierpnia. Organizatorzy trzymają rękę na pulsie, ale też rozważają inny termin i inne miejsce. Oczywiście wszystko w ramach obowiązującego (choćby tymczasowego) prawa. Jeżeli rząd węgierski odmrozi spotkania przed 15 sierpnia - termin będzie utrzymany. Jeżeli nie - czekamy na decyzje organizatorów.
Epidemia namieszała wszędzie i we wszystkim, niestety  >:(

Baśka:
Judit potwierdziła termin i miejsce :)

Baśka:
Przed momentem wróciłam :) Było sympatycznie, naukowo i umiarkowanie rozrywkowo :) Relację wrzucę wieczorem, ewentualnie jutro rano. Najpierw muszę coś przekąsić, bom solidnie głodna.

Waldek:

--- Cytat: Baśka w Sierpnia 02, 2020, 14:31:06 ---elację wrzucę wieczorem, ewentualnie jutro rano. Najpierw muszę coś przekąsić, bom solidnie głodna.
--- Koniec cytatu ---
Fajnie... Wrzuć tez grzybki, bo jetem bardzo ciekawy co było.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej