Spotkania > Wyjazdy

XII Zempleński Festiwal Grzybowy

<< < (3/4) > >>

Waldek:
To bardzo rzadkie gatunki grzybów w Polsce. Nie masz jeszcze innych fotek? Założyłbym ich gatunki u nas na forum, bo nie mamy ich.

Baśka:
Na Węgrzech to też niezwykłe rzadkości, szczególnie ten Lactarius citriolens. W ogóle się go nie spodziewali :) Kartka opisowa była dorobiona ręcznie :) Leucopaxillus miał gotową etykietę, czyli albo już kiedyś był, albo wiedzieli, że jest na niego szansa :)
Już sprawdzam, jakie zdjęcia jeszcze są. Niestety mam sporo nieudanych. Tak, jak Ci mówiłam, aparat mi się ewidentnie kończy. Objawy są identyczne jak w poprzednim (może dlatego, że oba jednego producenta). W każdym razie coraz trudniej zrobić sensowne zdjęcia. Pojawiają się różne plamki, zniekształcenia i inne niespodziewane i niepożądane efekty... Na razie przy specyficznych warunkach. Jeżeli poprzedni scenariusz się powtórzy, będą się pojawiały coraz częściej. Nic na to nie poradzę. Zaczęłam już myśleć o nowym aparacie :)

Zrobię tak: w galerii z XII Zemleńskiego podpiszę wszystkie zdjęcia tych gatunków; przeszukam wszystkie zdjęcia (jest tego w jasną odrobinę) i jeżeli znajdę więcej - dam Ci znać gdzie są :)

Waldek:
A co to, kojarzysz?
http://galeria.grzybiarze.eu/albumy/Barbara-Piech/Wyprawy/XII-Zemple-ski-Festiwal-Grzyb-w/IMG_4065

Baśka:
Rozpoznali jako Cortinarius bolaris. Na wystawie był zdechły, ale koleżanka przyniosła nowego :)

Waldek:

--- Cytat: Baśka w Sierpnia 10, 2020, 16:43:18 ---Rozpoznali jako Cortinarius bolaris.
--- Koniec cytatu ---
Ok. Taki trochę zdechlak :P
Myślałem że coś ciekawszego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej