Autor Wątek: Zakup atlasów  (Przeczytany 15059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Zakup atlasów
« dnia: Marca 31, 2012, 11:13:37 »
Ja jestem już zdecydowana na holubinky :) Tylko nie wiem, czy 2 czy 3 sztuki :)

Co do wysyłki za granicę (czyli, że do Polski) mam pewien pomysł, żeby tego uniknąć.
Ale do tego muszę wiedzieć ile i jakich atlasów kto chce. Mam pomysł na Słowację i na Czechy. Potrwa ciut dłużej, ale przesyłka nie będzie kosztowała tyle, ile kosztuje taki 2,5 kilowy atlas :)
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2012, 11:16:50 wysłana przez Baśka »

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2012, 13:05:37 »
Ale do tego muszę wiedzieć ile i jakich atlasów kto chce.
Basiu, jeżeli jest taka możliwość to ja jestem chętny na "Gołąbki" i "Veľký atlas húb" :)

Miał ktoś z Was w łapkach ten atlas: "VELKÝ FOTOATLAS HUB Z JIŽNÍCH ČECH" ?
Strona www: http://www.velkyatlashub.cz/index.html

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2012, 13:27:08 »
Ale do tego muszę wiedzieć ile i jakich atlasów kto chce.
Basiu, jeżeli jest taka możliwość to ja jestem chętny na "Gołąbki" i "Veľký atlas húb" :)



Ja również :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2012, 13:39:23 »
Rafał, na pewno Rysiek ma tan wielki fotoatlas hub z południowych (chyba!) Czech. Wprawdzie Rysiek ceni go znacznie niżej niż ten słowacki, to jednak ja chciałabym mieć oba :) Rzeczywiście, słowacki jest bardziej zrozumiały i ma lepsze zdjęcia. Ale w tym czeskim jest sporo ciekawych zdjęć grzybów nadrzewnych. Nie dyskutuję co do jakości i dzielę się subiektywną opinią: ja chcę mieć ten atlas bez względu na jego mankamenty. Dla mnie plusów jest więcej niż minusów. Wiem, że nie jestem obiektywna i dobrze mi z tym :)
Czeski atlas (potocznie zwany atlasem 5,5 kg) zawiera dużo gatunków, których brakuje w innych atlasach. Szczególnie dotyczy to nadrzewnych i tzw. "tapetek" . Mam też wrażenie, że nowsze wydanie ma lepszą jakość wydruku zdjęć niż wcześniejsza wersja.
Jakoś dotąd nie miałam okazji oglądać równocześnie starszej i nowszej wersji, więc moje porównanie może być nie do końca rzetelne. Ale piszę cały czas o subiektywnym odbiorze atlasu.
Bez względu na różne ąsi-pąsi prędzej czy później nabędę ten atlas jakimś sposobem :)

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2012, 17:09:45 »
Bez względu na różne ąsi-pąsi prędzej czy później nabędę ten atlas jakimś sposobem :)
Z tego co zrozumiałem, tego atlasu nie ma nigdzie w sprzedaży. Jedyna możliwość nabycia tego atlasu to chyba tylko kontakt z autorem.

Jeżeli będziesz miała ochotę nabyć ten atlas, to daj znać. Pewnie się przyłącze do zakupów :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2012, 18:02:24 »
Chyba się trochę namieszało :)
Otóż mam zamiar (i pomysł jak to zrobić, żeby nie płacić za przesyłkę tyle, ile kosztuje sam atlas) zakupić:
1). Velky fotoatlas hub z jiznich cech (T. Papousek)
2). Veľký atlas húb ( Ladislav Hagara, Vladimír Antonín, Jiří Baier)
3). Holubinky

Oczywiście wszelkie zakupy zrobię po zgłoszeniu się wszystkich zainteresowanych. Słowem - multiplikuję swoje zamówienie adekwatnie do ilości chętnych + - 2 sztuki (tu raczej + niż - :) )
Tak więc, przemyślcie, co chcecie i wpisujcie zamówienia. Ja sobie robię grafik i za tydzień (no powiedzmy tydzień po świętach, czyli 15 kwietnia) zamykam listę zamówień i przekazuję znajomym w Czechach i na Słowacji. Przekazuję im forsę na zakup tej ilości atlasów, potem, przy okazji odbieram atlasy i umawiamy się na przekazanie ich wszystkim zainteresowanym.
Pasuje?

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2012, 18:27:59 »
Mnie pasuje :)

W takim razie, skoro ma być oficjalnie, to proszę bardzo :)

Zamawiam po jednej sztuce atlasy:
1). Velky fotoatlas hub z jiznich cech (T. Papousek)
2). Veľký atlas húb ( Ladislav Hagara, Vladimír Antonín, Jiří Baier)
3). Holubinky.

Czekam na informację o zbiórce pieniążków na zamówione atlasy.

P.S.
Może utworzyć nowy temat i tam przenieść wszystkie posty dotyczące zakupu atlasów. Szkoda mieszać w tym temacie.

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2012, 19:27:21 »
Do jutra postaram się napisać recenzję "Velky fotoatlas hub z jiżnych cech" Autor Tomas Papousek. W literaturze traktowany jest raczej jako praca naukowa z wielokrotnymi cytowaniami. Myślę, że właściwe miejsce na taką recenzję będzie w opracowaniach naukowych. Podam tam również jak nabyć tan atlas, lub lepiej jak go niedawno nabyłem bo nie wiem czy drugi nakład nie jest przypadkiem wyczerpany. Pierwszy nakład wyczerpał się bodajże w trzy miesiące. :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2012, 07:31:51 wysłana przez Rysiek »

Offline Dziki B

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2012, 19:29:03 »
Basiu, byłbym zainteresowany "Wielkim atlasem grzybów" Ladislava Hagary, co prawda mam pewne wątpliwości jak sobie poradzę ze słowackim, ale kiedyś jeździłem w Tatry i jakoś się dogadywałem ze Słowakami... ;)
Podsumowując, proszę wpisać mnie na listę chętnych na zakupy... Napisz też jak z pieniędzmi, czy przelać na konto, czy jakoś inaczej... W sumie mieszkam i tak daleko od Was, to i tak trzeba by mi ten atlas wysłać polską przesyłką, ale w tym masz już wprawę... :) Pozdrawiam i czekam z wielką niecierpliwością na pozytywny rozwój sytuacji... :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 01, 2012, 08:08:41 »
Udało mi się podzielić wątek, nasze zamówienia nie będą się mieszały z merytoryczna dyskusją o atlasach.
Pomyślę jeszcze, czy na pewno zostawić w tym dziale, może trzeba go będzie przesunąć...
Rozumiem też, że po zrealizowaniu ten temat jako nieaktualny po prostu zniknie.

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 01, 2012, 09:46:39 »
Jeżeli przesyłka będzie kosztować 12,50 również za np 10 atlasów to nie wiem czy opłaca się zatrudniać przyjaciół ze Słowacji. To około 5-6zł do atlasu. A na Słowację też trzeba jechać. Myślę, że należy zapytać najpierw w księgarni wysyłkowej ile to będzie kosztować, może przy takiej przesyłce w ogóle nie dodadzą kosztu transportu :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 01, 2012, 09:50:49 »
Wiem, Rysiu i sprawdzę to. Nie będę niepotrzebnie robić zamieszania.
Mam prośbę. Możesz w atlasach zaprezentować ten czeski boletusowy? Bo ten też się przyda. Ja sama go nie mam :) Może ktoś jeszcze będzie chętny :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2012, 09:58:42 wysłana przez Baśka »

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:18:35 »
Melduję posłusznie, że w dniu dzisiejszym wykonam polecenie 8)

Offline Hudy

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1 508
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 01, 2012, 13:57:00 »
Ja się piszę na holubinki  :)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Zakup atlasów
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 01, 2012, 14:41:26 »
Ja się piszę na holubinki  :)
Mnie też do tego doliczcie :)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.