Wokół stołu > Grzybowe jedzonko...

Gołąbki z grzybami

(1/3) > >>

Ania:
Tak mi przyszła dziś ochota na gołąbki z grzybami. Jak sobie wymyśliłam, tak też zrobiłam :)

Składniki:
1 kapusta
0,5 kg grzybów świeżych lub mrożonych (ja miałam mrożone borowiki szlachetne i ceglastopore i pewnie jakieś koźlarze - w każdym bądź razie mieszanka wielogatunkowa)
2 woreczki kaszy gryczanej
3 woreczki ryżu
1 cebula
3 dag masła
sól, pieprz, maggi do smaku

Wykonanie:
Kapustę sparzyć, grzyby ugotować w lekko osolonej wodzie, podobnie ryż i kaszę, odcedzić. Wywar z grzybów można wykorzystać na przygotowanie sosu. Grzyby drobno posiekać (ja potraktowałam je blenderem), wymieszać z kaszą i ryżem, dodać podsmażoną na maśle posiekaną cebulkę, przyprawić do smaku solą, pieprzem i maggi. Zawijać gołąbki, układać w brytfance, zapiec ok. 1 godziny w piekarniku na 180-200 stopni.. Podawać z sosem grzybowym, pomidorowym lub masłem.
Ja część zapiekłam w piekarniku, a drugą część ułożyłam w garnku, zalałam rozpuszczoną w 0,5 l wody kostką warzywną i dusiłam pod przykryciem na ogniu też ok. godziny.

Anna M:
Ania miodzio. Jadę do Ciebie na gołąbki ;D

Waldek:

--- Cytat: Anna M w Października 21, 2012, 21:23:58 ---Ania miodzio. Jadę do Ciebie na gołąbki ;D

--- Koniec cytatu ---
Przywieź mi porcję :P

Ania:

--- Cytat: Anna M w Października 21, 2012, 21:23:58 ---Ania miodzio. Jadę do Ciebie na gołąbki ;D
--- Koniec cytatu ---
Musisz się pospieszyć  ;)

Anna M:

--- Cytat: Waldek w Października 21, 2012, 21:37:35 ---
--- Cytat: Anna M w Października 21, 2012, 21:23:58 ---Ania miodzio. Jadę do Ciebie na gołąbki ;D

--- Koniec cytatu ---
Przywieź mi porcję :P

--- Koniec cytatu ---
Nie wiem, czy dowiozę :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej