Wokół stołu > Grzybowe jedzonko...

Grzyby na wigilijnym stole

(1/4) > >>

Ania:
Wigilia już za nami, ale pamięć o jedzonku jeszcze trwa, szczególnie w dodatkowej wadze ;) Jak to na wigilię - tradycyjnie przygotowuje się potrawy z grzybów. U mnie był żur na wywarze z grzybów, do tego ziemniaki i podsmażone na masełku, przyprawione pieprzem i solą - grzyby. Był barszcz z uszkami (farsz borowikowy), gołąbki z grzybami i pierogi z kapustą i grzybami. Tyle potraw z udziałem grzybów chyba wystarczy. Teraz spróbuję dodać załączniki...

Hudy:
To prosimy o przepisy, coby tak po próżnicy nie gadać :D

Paweł:
Nio to jadziem. Zupka legenda w naszym domku, lepszej w życiu nie jadłem i jest żelaznym punktem naszej wigilii.

Zupa fasolowo-grzybowa z łazankami.

Składniki:
Fasola typu „Jaś" grzyby suszone, warzywa suszone, kostki rosołowe, śmietana, przyprawy typu vegeta sól pieprz papryka i opakowanie łazanek. Ilość składników dobieramy wg. ilości porcji.
Wykonanie:
Fasolę i grzyby należy namoczyć kilka godzin wcześniej. Wrzucamy do gara w tej wodzie co się wcześniej moczyły. Dolewamy więcej wody i gotujemy. W trakcie gotowania dorzucamy warzywa suszone, kostki rosołowe oraz pozostałe przyprawy.
Gdy fasola i grzyby będą już prawie miękkie wsypujemy łazanki. Po ugotowaniu łazanek zupkę zdejmujemy z ognia i podprawiamy kwaśną śmietaną. Możemy dołożyć łyżkę masła bądź dwie do smaku. Pozostawiona zupka gęstnieje na skutek pęcznienia łazanek i fasoli. Więc w celu rozrzedzenia można dolać odpowiednią ilość rosołu bądź wywaru z warzyw itp.
Ilość składników Aga dobiera „na oko" więc trudno mi tu pisać „konkretami"

Ania:

--- Cytat: Hudy w Grudnia 27, 2011, 22:46:49 ---prosimy o przepisy,
--- Koniec cytatu ---
Hudy to trochę dużo pisania by było. Wybierz sobie jeden to podam ten przepis :) Ząbek, zupka musiała być naprawdę smakowita. Czasem robię grzybową z jakimś makaronem, ale "Jaśka" do nie niej nie dodawałam nigdy ;) To, co teraz załączę to nie grzyby wprawdzie, ale po tak bogatym posiłku wskazany jest deser. To "Chatka Puchatka" - takie ciasto herbatnikowo-serowe :) Zastanawiam się dlaczego załączniki nie są widoczne dla niezalogowanych i nie widać ich na podglądzie wysyłanej wiadomości?

Hudy:
Aniu, niech będą np. hmm gołąbki :)
Chatkę jadłem :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej