Wokół stołu > Grzybowe jedzonko...

Dziwne jedzonko

(1/6) > >>

QAND:
Co powiecie na taki temat ? może opiszemy tutaj co jedliśmy dziwnego :) może nie do końca dziwnego, ale na pewno nie codziennego  :) nie wiem czy wszyscy będą mogli to czytać  ;D

Ja w swoim życiu jadłem owoce morza, kraby, krewetki, małże, kalmary, ośmiornicę, skusiłem się również na ślimaki, były bardzo dobre, jadłem żabie udka, ale według mnie moje najodważniejsze danie to cynaderki wołowe inaczej jądra bycze  :)

Smacznego  :)

Baśka:
QAND, nie wiem skąd pomysł, że cynadry (cynaderki) to jądra. Każdy przepis podaje jako główny składnik nerki. Słownik języka polskiego (PWN) pod hasłem cynaderki odsyła do: cynadry, zaś tam podaje:

cynadra ż IV, D. ~ry, CMs. ~drze; lm D. ~der
1. nerka zwierzęca
2. lm D. ~rów
zwykle w lm potrawa z duszonych nerek wieprzowych, wołowych lub cielęcych
Zamówić porcję cynadrów.

Krzysiek:
QAND, teraz to nie jestem pewnien czy jadłeś te wszystkie owoce morza, może tylko Ci powiedzieli że to np, ośmiornica  :D :D :D :D :D :D :D :D

QAND:
Chyba coś pokręciłem z tymi cynaderkami, taką nazwę gdzieś słyszałem :) ale żeby uściślić to jadłem potrawkę z jąder, przygotowywałem ją kilka lat temu ze szwagrem, on również lubi gotować, materiał na potrawkę mieliśmy z własnej hodowli, z racji tego że mieszkam na wsi to kiedyś rodzice mieli różne zwierzaki i tak się jakoś złożyło, jedzonko było dobre, ale jak się wie co się je to trochę rośnie w ustach  ;D ;D ;D

QAND:

--- Cytat: Krzysiek w Stycznia 09, 2012, 21:26:54 ---QAND, teraz to nie jestem pewnien czy jadłeś te wszystkie owoce morza, może tylko Ci powiedzieli że to np, ośmiornica  :D :D :D :D :D :D :D :D

--- Koniec cytatu ---

No cóż, dałem plamę  :-[

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej