Autor Wątek: Geoglossum glutinosum  (Przeczytany 3099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Geoglossum glutinosum
« dnia: Listopada 08, 2013, 08:02:36 »
Nowy artykuł:
http://www.grzybiarze.eu/archiwa/624

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to zapraszam.

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Geoglossum glutinosum
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2013, 09:08:14 »
"Piękności" - myślę o artykule  :)
Tak trzymaj, ale zostało Ci jeszcze (na razie) pięć gatunków czekających na swoje prezentacje  :P

Nie będę za bardzo "wazelinował", ale trafiłeś w "niszę" w której nie bardzo ktoś (z czasem) będzie "mógł Ci podskoczyć"  ;)

Wg. mnie warto "ciągnąć" temat z prezentacjami kolejnych gatunków na "grzybiarze.eu", ponadto wszechobecny „facebook” też swoje robi!!!
Pojedyncze artykuły o znaleziskach rzadszych gatunków czy nawet "mini-prezentacje" danego gatunku w prasie przyrodniczej czy mykologicznej mile łechczą nasze ego, jednak ta droga wymaga czasu, cierpliwości - wiadomo jak wygląda droga od napisania artykułu do jego ukazania się w formie drukowanej.

Moje zdanie; to co zaprezentujesz na Forum też jest formą publikacji (nie przez wszystkich docenianą), jednak na plus tej formy prezentacji przemawiają: artykuł (jak ten Twój powyższy) z fotografiami mikrocech poparty materiałem "zielnikowym" czyli eksykatami stanowi tymczasowy, całkiem sensowny odpowiednik publikacji drukowanej.
Osobiście dorzucałbym do takiego artykułu wykaz stanowisk z których pozyskane były grzyby (także te, które otrzymałeś do identyfikacji od innych znalazców), czyli odrobinę okrojona wersja "pełnoprawnego", drukowanego artykułu bez zbędnej "otoczki" powodowanej wymaganiami merytorycznymi wydawcy.

Z czasem, wg. mnie, jest to solidna podstawa do stworzenia czegoś polskiego i „poważniejszego" o tej grupie grzybów.
Tak mi się przynajmniej wydaje ;-)

To teraz ostatnio został wyodrębniony nowy rodzaj?
„Glutinoglossum glutinosum (Pers.) Hustad, A.N. Mill, Dentinger & P.F. Cannon, Persoonia, Mol. Phyl. Evol. Fungi 31: 104 (2013) „
http://www.speciesfungorum.org/Names/SynSpecies.asp?RecordID=802301

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.