Nasze artykuły > Artykuły na stronie głównej

Aleurodiscus amorphus (Pers.) J. Schröt. & Tremella mycophaga G.W. Martin

(1/2) > >>

Waldek:
http://www.grzybiarze.eu/archiwa/793

Wrzuciłem na stronę główna małe podsumowanie Tremella mycophaga. Może kiedyś uda się spotkać Tremella simplex?

Jest jeszcze jednak nieścisłość. Wielu autorów uznaje T. mycophaga i T. simplex za ten sam gatunek i prezentuje go pod nazwą Tremella mycetophiloides. I to ta nazwa umieszczona jest na Czerwonej Liście w Polsce (status I). Odnosi się ona jednak do... T. mycophaga.

Ania:

--- Cytat: Waldek w Lutego 05, 2014, 07:39:22 ---Może kiedyś uda się spotkać Tremella simplex?
--- Koniec cytatu ---
Mam taką nadzieję :)
Ciekawie zrobiłeś to zestawienie. Jeśli to możliwe, dobrze byłoby wiedzieć jakie "przyzwyczajenia" ma ten gatunek? Jeśli żadnych różnic makroskopowych, to może jakiś związek z warunkami pogodowymi? Grzybojadka znajdowałam podczas zimnej i wilgotnej aury. Głównie od jesieni do wiosny. A kiedy spotykany był T. simplex? Wiadomo coś w tym kierunku?

Waldek:

--- Cytat: Ania w Lutego 05, 2014, 20:50:06 ---A kiedy spotykany był T. simplex? Wiadomo coś w tym kierunku?
--- Koniec cytatu ---
Nie mam zupełnie wiedzy w tym temacie. Myślę jednak że jedynym wyjściem jest sprawdzanie kolekcji z różnych lokalizacji...

Ania:
07.06.2015 pasmo Bukowicy, na jodłowej gałęzi - masowo. Może ma jakieś ślady "żerowania" ;) któregoś Tremella?

Waldek:

--- Cytat: Ania w Grudnia 12, 2015, 16:49:29 ---na jodłowej gałęzi - masowo. Może ma jakieś ślady "żerowania"  któregoś Tremella?
--- Koniec cytatu ---
Sporo tego było :) -  Tremella mycophaga.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej