Autor Wątek: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.  (Przeczytany 48831 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 19, 2014, 22:15:00 »
Do takiej starszej literatury to może założymy osobny temat?

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 19, 2014, 22:24:22 »
Masz rację Waldku. Zakładaj :)

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 20, 2014, 07:24:56 »
Aniu, dzięki  :)
Trochę próbowałem "grzebać", ale jak się człowiek spieszy, to tak wychodzi  :(
"Użytek z grzybów..." w Krośnieńskiej Bibliotece Cyfrowej to:
"Lokalizacja oryginału : Prywatne zbiory Teresy Sznajder"  http://www.kbc.krosno.pl/dlibra/docmetadata?id=1497&from=&dirids=1&ver_id=3006&lp=1&QI=!A41D8B1EDC94F15A305FA58AD31048C4-11

Podsadka serwetka, to jednak jak najbardziej muchomor cytrynowy, coś mi się pomieszało z grzybowymi nazwami "serowiatka", "serwatek", "serwatka"

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 21, 2014, 21:01:12 »
Zamówiłem sobie The Genus Hygrocybe - Revised 2nd Edition by D. Boertmann

Mam - rewelacja. Tego mi brakowało. Świetne zdjęcia, opisy cech mikroskopowych i makroskopowych. Swoją drogą to jest część pierwsza serii Fungi of Northern Europe. Ciekawe jak inne pozycje...

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 22, 2014, 09:02:39 »
Teraz, to drżyjcie wilgotnice łąk i nieużytków południowej (i nie tylko) Polski)  :P
W notce podano, że zaprezentowano 62 gatunki; jest z czym poszaleć  ;)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #200 dnia: Stycznia 22, 2014, 18:44:59 »
Ciekawe jak inne pozycje...
Pewnie porównywalnie, biorąc pod uwagę serię, ale masakrycznie drogie jak na naszą kieszeń, choć pewnie tego warte. Nie natknęłam się na ich cenę jak ta Twoja, tylko w granicach:  Hebeloma £53.50 | $88/€65= ok. 275 PLN, Lactarius £52.99 | $88/€65, Tricholoma £61.50 | $102/€75= ok. 320 PLN

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #201 dnia: Stycznia 28, 2014, 13:42:51 »
Znalazłem http://www.myko-shop.de/The-genus-Tricholoma 38.00 € (sklep prowadzi znany wielu osobom Andreas Gminder). Z wysyłką wyszłoby więc ok. 180 zł.

Dodatkowo The genus Hebeloma - 34.00 €

Z innej serii:
Kibby: The genus Amanita in Britain - 21.50 € *

Offline Hudy

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1 508
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #202 dnia: Stycznia 29, 2014, 07:32:05 »
I nawet sprache jest dobre :D

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #203 dnia: Stycznia 29, 2014, 07:58:44 »
I nawet sprache jest dobre :D
Bardzo dobre :P

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #204 dnia: Marca 16, 2014, 09:50:34 »
Może być bardzo dobre, ale na moją kieszeń za dobre ;) http://allegro.pl/ascomycetes-in-colour-peter-thompson-i3995046519.html

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #205 dnia: Marca 16, 2014, 12:30:06 »
Bardzo dobra, jako pozycja do ogólnego przeglądania i zapoznania się z bogactwem Ascomycetes.
Daje podstawy (kierunek) co do dalszych poszukiwań i prób w oznaczaniu.
Do bezpośredniego (dokładnego) oznaczania do rodzajów czy gatunków na wiele się nie przyda (to znaczy przyda się wstępnie).

http://www.thompson-ascomycetes.com/book/

"Ascomycetes in Colour
Ascomycetes in Colour by Peter I. Thompson illustrates, with colourful pictures, 700 species of fungi from the ascomycota. This book aims to provide the field mycologist with a reference guide for locating and identifying hundreds of species of ascomycete with diverse shapes, colours and sizes.

This volume demonstrates ascomycetes as fungi that are mainly cups, discs and spheres which grow on, or just beneath the surface of their host. Ascomycota’s shapes, sizes, colours and textures vary greatly and together they represent an intricate and beautiful part of the fungus kingdom. Thompson visited different types of terrain to search for these fungi. He selected the types of public access land where trees, herbaceous plants, ferns, rushes, grasses grow naturally, with minimal assistance from people. He also went to banks of rivers, streams, lakes and ponds, coastal sand dunes, quarries and grasslands. Once Thompson had collected samples of ascomycetes, he proceeded to identify the fungi through their microscopic characteristics.

This picture book then reveals the colorful ascomycetes Thompson had discovered. These fungi can be found through a wide range of substrates. All of the species have been photographed in mainland Britain. The author also wants to publish this book to provide the readers a more reliable and comprehensive book about ascomycetes."


Nasi dystrybutorzy fachowej, naukowej literatury (nie tylko mykologicznej) mają tendencję do "zdzierstwa".
Być może tak wychodzi z ich kalkulacji kosztów i opłacalności interesu, jednak często, trochę  lub też znacznie taniej, wychodzi zamawianie książek o dystrybutorów zachodnich :-(

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #206 dnia: Marca 16, 2014, 17:19:19 »
trochę  lub też znacznie taniej, wychodzi zamawianie książek o dystrybutorów zachodnich
Tak. Ostatnio płaciłem za przesyłkę (do 5 kg) z Niemiec 5 €.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #207 dnia: Kwietnia 10, 2014, 08:41:43 »
Dostępny jest nieczęsty tom: http://allegro.pl/grzyby-mycota-t-3-domanski-skirgiello-orlos-i4055829276.html

Cena dość wysoka... Dobrze że mam tą pozycję :)

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #208 dnia: Maja 16, 2014, 19:25:31 »
Odpowiednik popularnego i drogiego "atlasu 1000", ale w wersji niemieckiej, dlatego trochę taniej - 64 zł (w opcji kup teraz). Zastanawia mnie, ze sprzedający podaje 1200 gatunków, a ilość stron ta sama co w wydaniu polskim?

"Ewald Gerhardt GRZYBY Wielki Atlas 1200 gatunków!!"
Dzisiaj proponuję kupno najlepszego i największego atlasu grzybów autorstwa Ewalda Gerhardta.
Jest to wydanie niemieckie, z dużo lepszymi jakościowo zdjęciami w porównaniu do wersji polskiej (w moim odczuciu)
Liczba stron: 720
Stan: bdb- (pachnie jeszcze nowością!)
Miejsce wydania: Monachium
Język: niemiecki

http://allegro.pl/ewald-gerhardt-grzyby-wielki-atlas-1200-gatunkow-i4245920779.html

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dostępne w księgarniach, na aukcjach itp.
« Odpowiedź #209 dnia: Maja 16, 2014, 20:56:54 »
Na okładce "naszego" podają, że "ponad 1000 gatunków". Może stąd ta różnica. Mnie ciekawi, czy rzeczywiście zdjęcia są lepszej jakości. Może to być fajny "słownik" grzybowy niemiecko-polski. Mam wersję węgierską i bardzo się przydaje jako "słownik" :)
Przy okazji, Węgrzy podają: "1330 opisów grzybów, barwne fotografie 1013 gatunków".

Sprzedaje Konwalia. Ciekawe, czy Hudy wie coś więcej na ten temat :) Tylko lokalizacja się nie zgadza :)
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2014, 21:04:39 wysłana przez Baśka »

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.