Pracownia grzybiarza > Fotografia

Oświetlenie w zdjęciach makro

<< < (2/8) > >>

Rafał:

--- Cytat: Yanek w Stycznia 02, 2012, 09:35:36 ---A z innej beczki, planowaliście jakiś czas temu wspólne pstrykanie w terenie. Takie właśnie pod kątem wymiany doświadczeń fotograficznych. Jak by co, to też bym się pisał :)
--- Koniec cytatu ---

Mam nadzieję, że uda się zorganizować takie spotkanko. Może przy okazji jakiegoś wyjazdu, zrobimy sobie takie małe warsztaty foto. Miało by to sens jakbyśmy poszli w las, zrobili trochę fotek, a potem na spokojnie pogadali o nich przy komputerze :)


--- Cytat: Waldek w Stycznia 02, 2012, 16:15:35 ---Ciekaw jestem efektów z latarkami diodowymi. W terenie nie próbowałem.
--- Koniec cytatu ---

Waldek, jak ruszy galeria, wrzucę kilka takich fotek. Robiłem jakiś czas temu, właśnie takie testowe zdjęcia porównawcze z latarką i bez.


--- Cytat: Waldek w Stycznia 02, 2012, 16:15:35 ---W lesie czasami stosuję malutką blendę, głównie gdy chcę doświetlić elementy zacienione (np. hymenofor czy zacieniona część trzonu).
--- Koniec cytatu ---

Blenda jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale do niej jest potrzebne światło. Czasami robimy zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych i wtedy latareczka jest bardzo pomocna :)

P.S.
Widzę, że tematy foto zaczynają żyć. Utworzyłem jeszcze dwa tematy i w tym miejscu mam prośbę do Admina lub Moderatora o przeniesienie kilku postów (dokładnie od tego: http://grzybiarze.eu/forum/index.php?topic=35.msg716#msg716 czyli pytania Yanka o latareczkę do końca dyskusji) do tego tematu: http://grzybiarze.eu/forum/index.php?topic=37.0 Z góry dziękuję :)

Paweł:
Tą miłą bolączką ale do wykonania będzie trzaśnięcie dobrych jakościowo fotek wieczorową porą świecącej delikatną mgiełką grzybni w dziczy na skraju jodłowego lasu. Mam takie miejsce i w tym roku takową fotę strzelić muszę, zapraszam.  :)

Rafał:
Paweł, wiesz co powiem. Przyda Ci się ... statyw  :)

Paweł:
Wiem.  :) Rafał, wiem.  :) Ale tymczasowe sposoby z pominięciem statywu może mi pomogą takie jak naturalne podłoże czyt. ścięte obok pnie drzew i wszystko co się nie rusza a jest stabilne. Oczywiście wyzwalanie migawki na odległość.
Jak dotrzesz w dzicz to Cię wsadzę w ten lasek ze statywem wieczorem.  :)

Baśka:
Przymierzę się do tego przenoszenia rano. Teraz już mogę coś pokręcić. Wolę być wyspana przy takich akcjach :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej