Autor Wątek: Piernik do wiatraka  (Przeczytany 28761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 23, 2014, 19:31:42 »
Już zaliczyłam tegoroczne podrzucanie przez harcerzy, więc niestety chyba będę zmuszona odmówić. I nie, nie jest to groźba. :D

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 28, 2014, 22:12:29 »
Dobry wieczór wszystkim.  :) Jeszcze tylko 3 dni do sprawdzianu szóstoklasisty. Czy zdam? - na pewno. Ważne na ile. Zaczynam powoli się stresować. W końcu będzie coś nowego. Oderwanie od ciągłej rutyny. Na naukę jest już za późno. Heh... No cóż lepiej wziąć się do powtarzania wszystkiego. Szczególnie skali i geografii. Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało.  :D

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 28, 2014, 22:21:19 »
Weronika, a wybierasz się do gimnazjum w którym jest brany pod uwagę sprawdzian szóstoklasisty?

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 29, 2014, 09:52:38 »
Tak, wszystkie gimnazja, które znam biorą pod uwagę wyniki sprawdzianu, a nie wyniki na świadectwie. No może oprócz zachowania i konkursów.  :)

Offline Ronka +

  • Nowy
  • Wiadomości: 96
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 30, 2014, 12:11:28 »
Weroniko, życzę abyś sprawdzian zaliczyła na 5+. Wierzę w Ciebie a dodatkowo będę trzymała kciuki.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 966
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 30, 2014, 23:59:45 »
Bubu, powtórka na pewno nie zawadzi. Poza tym radzę się dobrze wyspać przed sprawdzianem. Już trzymam kciuki :) Bardzo jestem ciekawa na które gimnazjum się zdecydowałaś.

Offline Andrzej K.

  • Członek Stowarzyszenia
  • Aktywny
  • Wiadomości: 651
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 31, 2014, 09:40:24 »
Wierzę w Ciebie a dodatkowo będę trzymała kciuki.
Wszyscy trzymamy kciuki  :)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 31, 2014, 10:17:33 »
Mój Michął też jutro pisze test kompetencji. Mam na ten temat jednak swoje zdanie - ten egzamin jest niepotrzebny.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 966
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 31, 2014, 11:23:33 »
Trzymam i za Michała :)

Oczywiście, że jest niepotrzebny. Przecież jest obowiązek szkolny :) Gimnazjum rejonowe musi przyjąć każdego ucznia zamieszkałego w rewirze. Więc po co ten cały cyrk? To koszty druków, pracy członków komisji, przesyłek... A kto płaci? Oczywiście my, podatnicy :)
Dla równowagi zniesiono potrzebny egzamin: wstępny na studia. Uczelnie nie mają dzięki temu możliwości weryfikacji kandydatów, bo muszą polegać na wynikach nowej matury. Z kolei licealista prawie 2 lata wcześniej musi zdecydować na jakie chce iść studia, żeby wybrać dobry zestaw przedmiotów. A jak się rozmyśli i zmieni kierunek to musi maturę z innych przedmiotów zdawać. Totalna bzdura.

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 31, 2014, 15:42:19 »
Jeszcze tylko połowa dnia. Strasznie się denerwuję, bo nie wiem jak będzie trudny i na ile napiszę ten test. Kiedy będę wiedziała na ile punktów go napisałam  od razu napiszę na stronie. Za trzymanie kciuków jeszcze nie dziękuję, bo to przynosi pecha. Mam nadzieję się dostać do 15. Dzisiaj rozmawiałam z moją przyjaciółką, która powiedziała mi gzie zgłasza. Zdecydowałam, że fajnie będzie mieć kogoś znajomego w nowej klasie. Już szczególni przyjaciółkę. 15, 18 i 14 to moje wybrane gimnazja i będę się bardzo cieszyła nawet jak pójdę do mojej rejonówki czyli 14. 15 nie jest pewna, bo pierwsze wybierają i rodzice. Ręce mi się trzęsą jak tylko myślę o sprawdzianie. W końcu już jutro będę jedną nogą w gimnazjum. Wstępne wyniki podane będą już w maju. Uroczyste na zakończenie roku. Ja również trzymam kciuki za wszystkich szóstoklasistów, szczególnie za Michała. :)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 31, 2014, 15:51:13 »
Ja również trzymam kciuki za wszystkich szóstoklasistów, szczególnie za Michała

Dziękuję w imieniu Michała :) On też się denerwuje (podobnie jak i ja :P), w końcu to chyba jego pierwszy, poważniejszy egzamin.
Dacie radę :)

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 31, 2014, 20:04:11 »
Dzieciaki na pewno dadzą radę,  mają inteligentnych rodziców, a to się dziedziczy :P
Trzymam za dzieciaki kciuki, bo wiem co to egzamin, nie jeden miałam za sobą ;)

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 02, 2014, 21:31:22 »
No i po sprawdzianie. No cóż, sprawdziany z poprzednich lat bywały trudniejsze. Nie był też najprostszy. Narzekać nie mogę, ale mimo, że miałam najwięcej szczęścia ze sobą jak tylko mogłam to słabo mi poszło. Zadań było 26. Z polskiego z otwartych było opowiadanie i ogłoszenie - czyli to co lubię najbardziej. Z matematyki poszło mi gorzej. Zawaliłam jedno otwarte za 4 pkt. Wyszło mi 228 zamiast 116. Z zamkniętych z tego co sprawdzaliśmy dzisiaj z klasą miałam 17/20. Wściekam się na siebie, bo mogło mi pójść lepiej, ale pytania były podchwytliwe. Za mną najważniejsze. Znowu długo myślałam nad gimnazjami i znowu się co do nich rozmyśliłam. Mam nadzieję, że inni nie mają takich problemów jak ja. No, ale czas po sprawdzianie też ma swoje plusy. Dzisiaj byłam na pierwszej lekcji gry na gitarze. Ulga w stresie. Teraz do roboty, bo trzeba mieć same 5 i 6 na koniec roku, a to chyba nie możliwe.  ;D

Offline Bubu

  • Nowy
  • Wiadomości: 58
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 02, 2014, 21:32:05 »
Dziękuję, za wszystkie powodzenia i trzymanie kciuków.  :D

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Piernik do wiatraka
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 02, 2014, 22:10:56 »
Bubu! Fajnie, że już masz ten egzamin za sobą. Kiedyś będziesz go z rozrzewnieniem wspominała.
Głowa do góry, gimnazjum też wybierzesz dobre.
A teraz odreaguj, graj na gitarze, myśl o miłych sprawach. A jak już trochę odsapniesz to pędż po te czwórki i piątki. Trzymam kciuki.  :)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.