Rozmowy o przyrodzie > Piękna Polska

Zabytkowa Kopalnia Srebra - Tarnowskie Góry

(1/1)

Paweł:
Podziemnych wędrówek ciąg dalszy.  ;) Tym razem potuptaliśmy się nieco ochłodzić w czeluści Zabytkowej Kopalni Srebra k/Tarnowskich Gór.
Temperaturka tam nieco wyższa niż w jaskiniach jurajskich bo aż 10 stopni pod ziemią. Faaajnie było.  :) Ciekawostką dla grzybiarzy jest to że i tam rosną grzybki.
W kopalni nie tylko chodzimy a również płyniemy łódkami.  :) Kto chce coś więcej co zapraszam do wyszukiwarki i wszystko będzie wiadome.
Mieliśmy to szczęście że za przewodnika był niezwykle pogodny, sympatyczny Gość który swego czasu tam pracował. Ten przesympatyczny z poczuciem humoru Człowiek, rodowity Ślązak umilał nam pobyt i zwiedzanie swoimi opowiastkami. To ginący już gatunek przewodników którzy swoją pracę traktują z niezwykłą pasją i radością w tym co robi. Już nie wspomnę o wielkiej Jego wiedzy.  :) Nio to siup, zapraszam do chłodnych foteczek.  ;)

http://www.galeria.nagrzyby.pl/v/users/z__bek/135/?g2_page=1

Rafał:
Paweł, widzę że Was nosi po różnych ciekawych miejscach. Faktycznie takie podziemne atrakcje są teraz najlepszą alternatywą do panujących upałów.
Wielkie dzięki za wirtualną wycieczkę :) Szkoda tylko, że podczas oglądania zdjęć nie czułem temperatury panującej w takiej kopalni :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej