Poradnia grzybowa > Rozpoznawanie - dyskusja

Grzybówki z Tyńca - 18.05.2014

(1/3) > >>

Waldek:
Niektóre łatwe inne mniej :)
Wiemy jaki to gatunek?

1. Łaaatwy



2. Trudny (... mikroskop)



3. Da się bez mikroskopu (blaszki!)



4. Nie jest trudny



5. Tylko można gdybać...



6. Może to samo co nr 2, może nie...

Ania:
Widzę, że jakoś nikt się nie kwapi do dyskusji o grzybówkach, więc może ja spróbuję :-\
1. Mycena acicula - już tak mam go opatrzonego w tym roku, że nie powinnam pomylić. No chyba, że będzie mikroskopijnych rozmiarów ;)
2. Mycena abramsii? Mycena vitilis? A może jeszcze inny gatunek? Podobny troszkę do tego mojego, którego kazałeś mi zgadywać :P
3. Mycena sanguinolenta - jeszcze jej w tym roku nie spotkałam.
4. Mycena amicta - tą wczoraj widziałam, ale była bardzo mała i nie tak pięknie wybarwiona na brzegu kapelusza jak Twoja :)
A te do gdybania pozostawię ;)

Waldek:

--- Cytat: Ania w Maja 20, 2014, 20:09:21 ---1. Mycena acicula - już tak mam go opatrzonego w tym roku, że nie powinnam pomylić. No chyba, że będzie mikroskopijnych rozmiarów
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście tak :)
Zwróć uwagę w tym roku na ciekawy gatunek grzybówki podobnej makroskopowo - Mycena oregonensis. Powinna u Ciebie rosnąć...

Ania:

--- Cytat: Waldek w Maja 20, 2014, 20:13:58 ---Mycena oregonensis. Powinna u Ciebie rosnąć...
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście... cały czas jej szukam i jeszcze takiej z ostrym czubkiem (jak P. semilanceata) i barwnymi ostrzami blaszek nie namierzyłam :P :)

Waldek:

--- Cytat: Ania w Maja 20, 2014, 20:09:21 ---Mycena abramsii? Mycena vitilis? A może jeszcze inny gatunek? Podobny troszkę do tego mojego, którego kazałeś mi zgadywać
--- Koniec cytatu ---
Zadałem Ci tą zagadkę bo znalazłem go w tym samym czasie, jest bardzo podobny makroskopowo (zwróć uwagę że rośnie w kępkach i na drewnie!) i ... miałem go już na szkiełku :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej