Pracownia grzybiarza > Fotografia

Sprzęt i akcesoria fotograficzne

<< < (17/18) > >>

Waldek:

--- Cytat: Boguslaw w Lutego 20, 2018, 23:59:49 ---Trochę czasu minęło, jak Ci się spisuje statyw?
--- Koniec cytatu ---
Bardzo dobrze. Jedyną wyraźną wadą która mi przeszkadza, jest to, że się czasami... rozkręca. Przez to zdarzało mi się go zgubić. Gdybym go montował tylko do sesji zdjęciowej to nie byłoby problemu. Jednak w terenie mam go cały czas w użyciu.

Boguslaw:
Chodzi Ci o odkręcanie się statywu od aparatu?
Ponieważ używam kompletu w terenie tak jak Ty (czyli cały czas aparat podpięty do statywu) i miałem podobnie (!!!), to zastosowałem małą, cienką, czarną gumową uszczelkę hydrauliczną.
Uszczelka idzie pomiędzy płytkę z "jaskółczym ogonem", a wkręcaną w nią śrubę mocującą. Problem się skończył.

Baśka:
No proszę. Takie proste :) Mnie się kiedyś rozkręcał statyw. Skończyło się tym, że zgubiłam w lesie śrubę zespalającą... Nie było szans na znalezienie wśród opadłych liści :) Ale to był znacznie słabszy statyw niż te Wasze, więc po prostu kupiłam nowy. Jeżeli też się będzie rozkręcał, to go chyba skleję :)

Waldek:
To muszę to też przetestować. Dodatkowo odkręca mi się łączenie głowicy statywu od korpusu... :)

Baśka:
No to druga uszczelka, albo klej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej