Autor Wątek: The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon  (Przeczytany 3225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mstr

  • Nowy
  • Wiadomości: 4
The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon
« dnia: Czerwca 09, 2013, 12:59:23 »
Chciałbym zaprezentować moją aplikację na telefony i tablety Apple. Jest nią The Mushroom Book atlas opisujący 70 gatunków najpopularniejszych grzybów. Tworząc aplikację wyszedłem z założenia, po co tachać ze sobą tradycyjny atlas, który w dodatku jest nieporęczny, jeśli zawsze mamy ze sobą telefon.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to odsyłam na stronę, z której można bezpłatnie pobrać aplikację:
https://itunes.apple.com/pl/app/the-mushroom-book/id648997364

Poniżej zamieszczam kilka zrzutów ekranu:


Chętnię wysłucham ewentualnych uwag, żeby uwzględnić je przy aktualizacji.

Licze, że komuś się przyda:)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2013, 22:39:35 »
Pomysł sam w sobie bardzo, bardzo dobry. Trudno jednak odnieść się do jego realizacji ze względu na brak możliwości pełnego testu (jabłuszko odpada :P). Analizując tylko screen  testowy z linku który zaproponowałeś i wbrew komentarzom tam zamieszczonym mam spore wątpliwości co do jakości opisów. Opis muchomora czerwonego wymaga poprawy. Gdyby nie zdjęcie to byłby trudny do interpretacji. Krótko nie zawsze znaczy dobrze.
Jednak piszę raz jeszcze, pomysł świetny. Kierunek rozwoju projektu też bardzo fajny.

Offline mstr

  • Nowy
  • Wiadomości: 4
Odp: The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2013, 23:54:04 »
Dziękuję za Pana opinię.

Czy mógłbym prosić o rozwinięcie myśli na temat uwag? Co wg Pana powinno zostać poprawione? Bardzo zależy mi na dostarczeniu rzetelnych informacji w aplikacji.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2013, 07:52:44 »
Tylko nie pisz do mnie Pan :P

Opis cech makroskopowych danego gatunku powinien obejmować te cechy które w sposób jednoznaczny mogą go opisać. Innymi słowy w tych kilku zdaniach powinieneś tak starać się opisać gatunek by można go było skojarzyć nawet bez zdjęcia. Jest to trudne w przypadku tak krótkiej charakterystyki, szczególnie że spora część gatunków jest zmienna.
Czym kierowałeś się przy doborze gatunków?

Offline mstr

  • Nowy
  • Wiadomości: 4
Odp: The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 10, 2013, 15:37:51 »
Do następnej aktualizacji przyjrzę się pod tym kątem opisom i wprowadzę poprawki.
Jeśli chodzi o dobór gatunków to najpierw opisałem grzyby, które sfotografowałem podczas zeszłorocznych wczasów. Następnie satarałem się uzupełnić atlas o grzyby dopuszczone do obrotu w Polsce i dodatkowo opisałem kilka grzybów, które są często mylone z innymi gatunkami.

Cytat: Waldek
Tylko nie pisz do mnie Pan
Ok już nie będę ;)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2013, 15:43:41 »
Jeśli chodzi o dobór gatunków to najpierw opisałem grzyby, które sfotografowałem podczas zeszłorocznych wczasów. Następnie satarałem się uzupełnić atlas o grzyby dopuszczone do obrotu w Polsce i dodatkowo opisałem kilka grzybów, które są często mylone z innymi gatunkami.


To bardzo dobrze podszedłeś do tematu. Bałem się ze jest tam więcej przypadku.

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.