Autor Wątek: Bieszczady  (Przeczytany 5054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Bieszczady
« dnia: Lutego 01, 2012, 09:17:14 »
Ten temat poświęcimy naszym pięknym Bieszczadom, zapraszam do opisywania miejsc w których byliście, co warto zobaczyć, do wklejania zdjęć, grzybków znalezionych w Bieszczadach również :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2012, 16:34:53 »
Liczę na przeniesienie pozostałych postów  ;) :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 08, 2012, 16:37:38 »
Polecam w Bieszczadach zwiedzić zaporę, ja osobiście zwiedziłem i warto zobaczyć co jest w środku oraz dowiedzieć się kilka ciekawostek jak była budowana i jakie ma przeznaczenie, poniżej link.

http://solina.pl/zwiedzanie-zapory/

Offline Hudy

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1 508
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 08, 2012, 21:39:20 »
Ponad dziesięć lat temu byłem z kumplem w Bieszczadach na wyprawie rowerowej.
Mimo, że to całkiem niedawno to wiele się zmieniło. Teraz to już nie to samo...

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 09, 2012, 09:58:13 »
Na pewno wiele się zmieniło, ale dalej Bieszczady są piękne i warto zwiedzać.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 09, 2012, 14:23:54 »
Tak na początek chciałbym zaproponować mały spacer w Bieszczadach Zachodnich – okolice dawnej wsi Rabe. Trasa bardzo łatwa, bywałem tam  z małymi dziećmi (i wózkiem).
Najłatwiej trafić w te okolice od strony drogi Cisna-Baligród, skręcając w (malowniczej) miejscowości Bystre w kierunku Przełęczy Żebrak (sama przełęcz to już zupełnie inny temat).
W okolicy znajduje się kilka zakładów górniczych, dlatego lepiej zwiedzać je w dni wolne od pracy. Na początek proponuję przejść ścieżką przyrodniczą „Gołoborze”.  Zmotoryzowani mogą zostawić samochód w okolicy źródełka „Anna” o bardzo ciekawych właściwościach  leczniczych. Sam rezerwat  jest malutki ale wart zwiedzania (nie schodzić ze szlaku!), choć oczywiście jako gołoborze nie jest tak imponujące jak w Górach Świętokrzyskich, stanowi jednak unikat wart ochrony.
Opuszczając rezerwat „Gołoborze” na terenie wsi Rabe polecam też zwiedzenie kapliczki (Synarewa) – choć troszkę trudniej ją odnaleźć ze względu na brak informacji. W drodze powrotnej (kierunek Bystre) koniecznie trzeba zwiedzić ścieżkę przyrodniczo-geologiczną przy kamieniołomie Huczwice (jest parking).
Sam kamieniołom jest imponujący. Warto tam zwrócić uwagę na unikalny w Bieszczadach drzewostan sosnowy. Ścieżka kończy się w punkcie widokowym.
Link: http://www.twojebieszczady.pl/piesze/sciezka_huczwice.php

Fotki skompresowałem do granic możliwości.

Offline Paweł

  • Aktywny
  • Wiadomości: 561
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 09, 2012, 17:51:53 »
W tym roku raczej w Bieszczady się nie wybiorę. Ale dobrze wiedzieć do kogo można "uderzyć" jak się będę wybierał.  :) Dobre i trzy fotki niż żadne. Waldek dzięki.  :) Co do galerii to człek cierpliwy anielsko ale chyba już niedługo..
Fajnie na ścianach tego kamieniołomu widać prehistoryczne ruchy górotwórcze które zapewnie nadal działają. Myślę tu o ruchach poziomych ziemi jak się przesuwała co widać jak na dłoni.  :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 09, 2012, 21:07:28 »
Waldek Super sprawa, tam jeszcze nie byłem więc mam już co zwiedzać przy najbliższym wyjeździe w Bieszczady :)

Ja również mam dużo fotek z Bieszczad, jak będę miał chwilkę czasu to obrobię i wrzucę fotki wraz z opisem miejsc.

Offline Krzysiek

  • Nowy
  • Wiadomości: 70
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 09, 2012, 23:29:44 »
Waldek, byłem tam na dole - oj robi wrażenie ta ściana kamcorów

http://grzybiarze.eu/forum/index.php?action=dlattach;topic=87.0;attach=383

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2012, 22:09:34 »
Waldek, byłem tam na dole - oj robi wrażenie ta ściana kamcorów

Nie schodziłem pod kamieniołom. Zawsze w tych stronach bywałem z (małymi) dziećmi. Swoją drogą w okolicy jest sporo ciekawych grzybków. Na fotce przykład :P

Gdyby coś to cerkiew w Bystrem potrzebuje wsparcia:
http://www.cerkiewwbystrem.pl/

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 21, 2012, 12:30:02 »
Bieszczady były i zapewne są nadal "piękną sprawą", ostatni raz byłem tam ok. 1985-86 (wcześniej też dosyć często bywałem, a nawet rozpocząłem - w 1983 r., czy raczej starałem się rozpocząć moją pierwszą w życiu pracę w byłym  Nadleśnictwie Wetlina - wyszło kiepsko )
Obecnie Bieszczady są dla mnie trochę "przereklamowane" i znacznie się "urbanizujące" - ale piszę  to w oparciu o to, co przeczytam i zobaczę w internecie.

Natomiast obecnie dzięki Ani, niejako zakochałem się w Beskidzie Niskim ;-)
Byłem tam w 1979 roku dosłownie "w rowerowym przelocie" - w ramach tzw.  "Rowerowego Rajdu Dookoła Polski" - szczerze powiedziawszy, bardzo niewiele pamiętam :-(
Jednak przeglądając różne internetowe strony o tym regionie, jestem nim zachwycony (kiedyś zaciekawiło mnie, gdzie tak dokładniej Ania znajduje swoje rzadkości).
Beskid Niski uważam za jeden z najbardziej dziewiczych i odludnych regionów w kraju. Ponadto jego poznanie pod kątem mikologicznym jest bardzo niewielkie - chwała Ci Aniu za odkrywanie tej "białawej" plamy :-)))

Moim marzeniem jest przenieść się w taki "dziki" region i zamieszkać tam na stałe. Jakaś niewielka chatka, no i możliwość choćby elementarnego tam utrzymania się.
Niestety, gdybym o tym wspomniał żonie, dostałaby zapewne palpitacji serca (myślę o przenosinach z całą rodziną).
Nawet jak proponuję przeprowadzkę w "lekko leśne" ostępy o kilkanaście kilometrów od Puław, to wymownie "puka się w głowę" :-(
Czasami, podczas chandry lub sprzeczki małżeńskiej, straszę Ją rzuceniem wszystkiego i wyjazdem w jakiś odludny region Polski. Zawsze słyszę odpowiedź: - To sobie jedź, ale dwa razy do roku, na Boże Narodzenie i Wielkanoc masz być obowiązkowo w domu.

Cóż, takie życie ;-)
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2012, 07:23:15 wysłana przez Baśka »

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 21, 2012, 13:41:11 »
W czasach szkoły średniej byłem "silnie napalonym wyznawcą"  tzw. turystyki kwalifikowanej PTTK i ZHP. Prowadziłem wtedy przez kilka lat prywatne kroniki turystyczne o szumnym i rozbudowanym tytule "Rajdy, zloty, złazy, wycieczki, biwaki, obozy, zjazdy, spotkania, konferencje, uroczystości, itp." ;-)

Jako ciekawostkę "wrzucam" 2 fotki z kroniki nr I (1979-1981) z przejazdu przez tamte rejony:

O, przepraszam, ale chyba poprzez zbyt silną kompresję zdjęć pokazują się one w tragicznej jakości.
Postaram się "doumieć" i je poprawić ;-(
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2012, 04:09:26 wysłana przez Boguslaw »

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 21, 2012, 18:56:53 »
"Moim marzeniem jest przenieść się w taki "dziki" region i zamieszkać tam na stałe. Jakaś niewielka chatka, no i możliwość choćby elementarnego tam utrzymania się."
Bogusław znakomicie cię rozumiem. Też odczuwam taką potrzebę i niewiele mnie trzyma w Krakowie. Niestety na razie nie mam możliwości materialnych, aby zrealizować ten plan :)

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 22, 2012, 04:23:39 »
Rysie, czasami marzenia się spełniają,. Trzeba wierzyć i chcieć :-)

Przy okazji. Faktem jest, że dodawanie zdjęć poprzez opcję "Załącz" suma wielkości plików nie może przekroczyć 192KB

Offline Ewa

  • Członek Stowarzyszenia
  • Aktywny
  • Wiadomości: 382
Odp: Bieszczady
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 22, 2012, 08:02:49 »
"czasami marzenia się spełniają,. Trzeba wierzyć i chcieć " - Bogusław masz rację, trzeba wierzyć i chcieć bo czasem chcieć to móc, mam nadzieję że nasze marzenia się spełnią, bo Bieszczady to wspaniałe miejsce i bardzo chętnie spędziłabym tam resztę życia :D

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.