Wokół stołu > Grzybowe jedzonko...

Galaretka z grzybów - kartka z kalendarza

(1/2) > >>

Ania:
Składniki:
50 dag grzybów
1 litr rosołu drobiowego lub wołowego
2 łyżki żelatyny
1 żółtko
1 łyżka stołowa musztardy
2 łyżki oleju
sól, pieprz, cukier i ocet do smaku
Wykonanie:
Dokładnie umyte grzyby ugotować w rosole, wyjąć, ostudzić i pokroić w paski. Żelatynę zalać przegotowaną, zimną wodą (3/4 szklanki), odstawić na 2 godziny by napęczniała. Następnie połączyć żelatynę z bulionem i na małym ogniu podgrzewać (nie gotując), aż żelatyna się rozpuści. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Grzyby układać w małych salaterkach i zalewać bulionem. Po ostudzeniu wstawić do lodówki. Gdy zastygnie podawać z sosem.
Sos:
Żółtko utrzeć do białości, dodać ocet, a następnie - po kropli oleju, ucierając energicznie w jedną stronę. Gdy żółtko zesztywnieje, olej lać wąskim strumykiem. Sos doprawić do smaku musztardą. Jeśli jest zbyt gęsty, rozcieńczyć odrobiną wody z octem lub śmietaną.
Po mojemu ten sos to najzwyklejszy majonez i pewnie można go zastąpić tym sklepowym ;)
Przepis pochodzi z kalendarza kartkowego 2013 (2-3 grudzień ;D) Jest jeszcze przeze mnie nie wypróbowany, ale brzmi ciekawie.

Waldek:

--- Cytat: Ania w Grudnia 05, 2013, 18:25:10 ---Jest jeszcze przeze mnie nie wypróbowany, ale brzmi ciekawie.
--- Koniec cytatu ---
Brzmi ciekawie :)
Jak zrobisz to daj znać :P
Tak sobie myślę, czy nie byłoby dobrze dawać też przepisy na stronę główna.

Baśka:
Na główną, to by wypadało ze zdjęciami i sprawdzone przepisy :)

Anna M:
Fajny przepis. Z tego co wiem to Quand robi najlepszą galaretę, może by spróbował po swojemu z grzybami ;D

Yanek:
Ja robiłem ale bez sosu, smakowała mi bardzo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej