Grzyby > Geoglossaceae, Cudoniaceae

Wstęp

(1/4) > >>

Waldek:
Postanowiłem w sposób szczególny wyróżnić  rodzinę Geoglossaceae – łęgotowate, tworząc osobny dla nich dział.  Choć nie są zbyt popularne co jest po części wynikiem niezbyt częstym ich występowaniem, a po części  specyficznym środowiskiem w którym wyrastają (między innymi  łąki).
Poświęcam im bardzo wiele czasu, zarówno w terenie jak i z mikroskopem czy też literaturą. Dzięki nim zacząłem  interesować się mikroskopowaniem.
W dziale tym zaprezentuję wyniki moich obserwacji, analiz i prac terenowych. Zakładam że taka zestawienie danych pozwoli w przyszłości na stworzenie jakiejś publikacji.
Zakres działu obejmie gatunki:

- Geoglossum
- Trichoglossum
- Microglossum

Waldek:
Do działu o Geoglossum, dorzuciłem jeszcze Cudoniaceae. Co prawda mam tylko jeden gatunek ale są to grzybki blisko spokrewnione.

Waldek:
Gdyby ktoś znalazł coś z grupy grzybów jak w dziale to bardzo chętnie bym na niego spojrzał. Zachęcam też jeszcze raz do zgłaszania  do rejestru rzadkich grzybów na bio-forum.

Boguslaw:
Wiecie, że Waldek to mądry i myślący "chłop". Chodzi mi o amatorski, mikologiczny ruch.
Postaram się rozwinąć moje przemyślenia jak dojadę do domu i nic mnie  po drodze nie sponiewiera :-)

Ania:
Bogusław, zapomniałeś rozwinąć przemyślenia? ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej