Autor Wątek: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022  (Przeczytany 5647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 22, 2022, 19:07:59 »
Dancio, jeżeli masz kabel USB do ładowania laptopa - możesz spokojnie pracować przez całą podróż z Krakowa do Zyndranowej i z powrotem :) Poza tym, Ania ma rację :) Praca zespołowa to potęga. A ten zespół świetnie radzi sobie w każdych warunkach :). Jeżeli trzeba, poczekam na Ciebie do wieczora. Głowy nam nie urwą, nawet, jeżeli dotrzemy w środku nocy. Piątkowa wyprawa odpadnie, ale zostaje sobota do obiadu. Potem część znowu ruszy przeczesywać okolicę w poszukiwaniu wynalazków, a kto zechce będzie odpoczywał, albo pracował. Nie daj się prosić, tylko wbijaj. Inspiracja gwarantowana :)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 613
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 24, 2022, 16:51:01 »
W kwestii formalnej:
kto w piątek deklaruje przyjazd na miejsce do Zyndranowej do południa i o której godzinie?
Proponuję około 10:00 - 11:00 (gdyby ktoś nie zdążył - poczekamy) udać się na pierwszy rekonesans. Może być Wola Niżna, Zyndranowa, Lipowiec, Stasianie (tu u podnóża Ostrej możemy sprawdzić, czy żyłkowiec się czasem nie pojawił) - do wyboru i rozeznania sytuacji. Dziś przechodzą lokalne burze i dość mocny opad deszczu. Mam nadzieję, że tam też padało :) Sprawdzam czasem monitor burz i opadów i wygląda jakby coś tam pokropiło ;)

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 24, 2022, 19:42:56 »
Ja z Melą wyjeżdżamy z samego rana. Chcemy się stawić na 10  8) może się uda  >:(

Offline Dancio

  • Nowy
  • Wiadomości: 75
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 24, 2022, 20:00:37 »
Wybaczcie, ja chyba nie tym razem :/ Jeśli miejsce zostało zarezerwowane i trzeba pokryć koszta to oczywiście to zrobię. Jestem natomiast chętny na spotkania w przyszłości, jeśli takowe będą to się piszę.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 24, 2022, 20:45:30 »
... przyjadę z Darkiem i Baśką później. Czekamy aż Darek skończy pracę.

Offline Hanka

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 272
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 25, 2022, 09:39:43 »
My będziemy zapewne między 8 a 9. odezwiemy sie z drogi.

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 613
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 25, 2022, 11:12:34 »
Wybaczcie, ja chyba nie tym razem :/
Szkoda... myślałam, że dasz się namówić. Waldek jest informatykiem, ja brokerem informacji, Hanka zna się na chemii, Baśka pracuje psychologiczno-pedagogicznie, Mela śpiewa, Ewa obstawia przetargi, Rysiek ma wiedzę z zakresu ogrodnictwa i ogólnie pojętej biologii, Bynio to kierownik, a Paweł fotograf i obserwator przyrody ;) Nie musisz ponosić żadnych kosztów, bo nie płaciliśmy zaliczek :) Oczywiście liczymy, że kiedyś przyłączysz się do któregoś z naszych spotkań terenowych :)

... przyjadę z Darkiem i Baśką później. Czekamy aż Darek skończy pracę.
Też szkoda :( Już tyle razy mieliśmy wszyscy spotkać się wcześniej, żeby spokojnie pobuszować po lasach...

My będziemy między 10:00 a 11:00
Pozdrawiam wszystkich uczestników i liczę, że po wczorajszych opadach coś ciekawego w lasach spotkamy :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2022, 15:10:38 wysłana przez Waldek »

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 25, 2022, 21:35:35 »
Wyjedziemy z Byniem w miarę wcześnie. Mam nadzieję, że uda się też lasek jakiś odwiedzić.

Offline Hanka

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 272
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 28, 2022, 15:47:45 »
Już w domu wszystkie koty na miejscu. Chyba cały czas sprzątały bo czyściutko jakby nikogo od piątku yu nie było. Dziekujemy serdecznie za towarzystwo

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 28, 2022, 16:24:11 »
Ja również dziękuję :) Jeszcze może dzisiaj zacznę mikroskopować zebrane grzybki.

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 613
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 28, 2022, 17:34:25 »
Też jesteśmy już w domu. W końcu miałyśmy najbliżej ;) Dziękuję wszystkim za kolejne fajne spotkanie i czekam na efekty mikroskopowe Waldka :D Jak na panującą tu suszę (gospodarz mówił, że od kiedy żyje - takiej suszy jak obecnie nie pamięta) i tak sporo udało się nam znaleźć. Postaram się później streścić pokrótce co tam się wyprawiało ;) :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2022, 09:01:57 wysłana przez Waldek »

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 28, 2022, 18:07:49 »
Ja też już w domu. Dziękuję wszystkim za towarzystwo i atmosferę. Szczególnie dziękuję Ani za zorganizowanie bardzo sympatycznego spotkania :)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 613
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 28, 2022, 22:51:57 »
Spotkanie w Beskidzie Niskim cz. 1
Spotkanie w Beskidzie Niskim, w dniach 25-28 sierpnia 2022 dobiegło końca. Wiele razy rozmawialiśmy o tym, żeby zebrać się wcześniej by móc dłużej pobyć ze sobą, poszwendać się po lasach, pogadać o grzybach i planach na przyszłość… Niestety, życie zweryfikowało nasze zamiary. Najwcześniej do miejsca docelowego przybyli Ania z Pawłem. Wkrótce dołączyłyśmy z Ewą i żeby nie marnować cennego czasu, udaliśmy się we czwórkę na leśny rekonesans w okolice Barwinka. Miejscami widać było nieco wilgoci i trafiliśmy na kilka pojedynczych owocników różnych gatunków. Wszędzie widoczny był brak większych opadów i wszechobecna wycinka. To przerażające jak pustoszeją nasze lasy…
Po stwierdzeniu, że dłużej nie ma sensu włóczyć się w upale po chrzęszczącej pod stopami ściółce, postanowiliśmy powrócić do bazy. Odwiedziliśmy jeszcze usytuowaną w lesie żydowską mogiłę.
Po powrocie zastaliśmy kolejnych przybyłych: Baśkę z Ryśkiem. Po gorących powitaniach i chwili oddechu, w innym już składzie, wyruszyliśmy do pobliskiego, zyndranowskiego lasu – rozeznać sytuację. Podobnie -  jak we wcześniejszej lokalizacji – susza lasu nie oszczędziła i nie oszczędził go również człowiek :( Tu również tylko kilka pojedynczych okazów…

cdn.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2022, 19:49:06 wysłana przez Ania »

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 613
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 30, 2022, 19:23:09 »
Spotkanie w Beskidzie Niskim cz. 2
Wieczorem dołączyli do nas Waldek i Bynio. Za późno już było by wybrać się do lasu, a nocne grzybobrania nie weszły nam w nawyk ;) Usiedliśmy zatem przy grillu i wiedliśmy długie „Polaków rozmowy” na różne tematy, łącznie z grzybami ;) Rankiem, koło południa wyruszyliśmy do lasu w Lipowcu, który miał być rogiem obfitości grzybowej. Niestety, urodzaj był marny, ale trafiło się kilka grzybowych wynalazków. Mam nadzieję, że Waldek je spróbuje oznaczyć i wyniki swoich spostrzeżeń opisze na naszym forum.
W drodze do kolejnego lasu wstąpiliśmy do uroczej miejscowości Jaśliska – kiedyś miasteczka. Tu w oczekiwaniu na otwarcie „Baru Czeremcha”, odbyliśmy mały spacer podziwiając ciekawą architekturę.
Cdn.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Spotkanie w Beskidzie Niskim 26-28.08.2022
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 30, 2022, 21:02:59 »
Dzięki Aniu!

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.