Autor Wątek: Piwa  (Przeczytany 52958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 960
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piwa
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 27, 2013, 10:28:59 »
Yanek - gratuluję :) Twoje portery są znakomite. Inne ciemne - też :)

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Piwa
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 27, 2013, 12:24:46 »
Również gratuluję
Jestem fanem jasnej, niepasteryzowanej lubelskiej "Perły", a jakiegokolwiek portera nie piłem pewnie co najmniej 10 lat.
Ja również podobnie jak Jakub Wędrowycz jestem fanem tego napoju ;D nie mam tylko gumofilców i linki hamulcowej :(

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Piwa
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 27, 2013, 14:14:10 »
O panu Jakubie Wędrowyczu do tej pory nie słyszałem (nie czytałem).
W oparciu o Wikipedię widzę, że to pewnie będzie "sympatyczna" i bardzo interesująca osobowość. Pomimo, że fikcyjna, ale z aż XVII-to wiecznymi korzeniami.
Jest taka wzmianka: "...Zarówno w cyklu Kuzynki jak i Pan Samochodzik pojawia się również przelotnie Jakub Wędrowycz....", książki czytałem ze 2, filmy oglądałem chyba wszystkie, ale osoby nie kojarzę.

Cytuj (zaznaczone)
"...i linki hamulcowej...)
Ponieważ mam podstawy nie rozumieć o co chodzi, to trzeba by pozyskać trochę wiedzy.
Na Allegro jest pełen zestaw pozycji o Jakubie Wędrowyczu (widzę, ze trzymają cenę).
Czy aby mieć chronologiczny ogląd  na życie Jakuba, powinienem zacząć od "Kronik Jakuba Wędrowycza" (2001)?

Lektura oczywiście przy lubelskiej "Perle", jednak "Perły Mocnej" bardzo nie lubię!!!  ;D

Basiu,  Baltic portera Corneliusa akurat nie było, Pani zaproponowała mi w zamian Grand Imperial Porter browaru Amber.
Degustacja wieczorem, tylko zastanawiam się czy do pełni doznań dokupić czarną czekoladę wg zaleceń z nalepki  na butelce (całkiem ładnej, z wypukłymi napisami i znakami na szkle)
"...Grand Imperial jest naszą interpretacją stylu porter bałtycki. Gorzko-słodkie nuty z posmakiem kawy i czekolady gwarantują wyjątkowe doznania. Roman Kotlewski. Piwowar"
oraz
"Piwo ciemne, pasteryzowane typu porter bałtycki o bogatym smaku i aromacie. Idealny do najlepszych deserów, zwłaszcza do gorzkiej czekolady"  ;)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Piwa
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 27, 2013, 14:20:27 »
Pani zaproponowała mi w zamian Grand Imperial Porter browaru Amber.
Wczoraj spożywałem Pszeniczniaka Amber. Całkiem przyzwoity, choć do zdecydowanie wolę pszenicznego Ciechana.

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Piwa
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 27, 2013, 14:32:08 »
O panu Jakubie Wędrowyczu do tej pory nie słyszałem (nie czytałem).
Polecam prozę Pana Andrzeja Pilipiuka, myślę że obojętnie od czego zaczniesz z trzech klasycznych dla mnie pozycji Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure. a poznasz ciekawego Jakuba i jego "filozoficzne" podejście do życia. Dobre na chandrę, długie zimowe wieczory, przy Perle  z dystansem do całego świata. Dobrze działa na poczucie humoru :)

Offline Boguslaw

  • Aktywny
  • Wiadomości: 470
Odp: Piwa
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 27, 2013, 14:53:09 »
Rysiek, dziękuję  :)
Silnie nurtuje mnie ta linka hamulcowa, wieszał na niej kogoś, używał jako bata, pejcza, pętał nią kogoś?  :o
O gumofilcach i wojsławickiej komendzie troszkę coś doczytałem w jakiejś recenzji  :)
Temat, jaki mnie bardzo zainteresował z racji wykształcenia (rolnicze) to; "...Jakub świadczy także bardziej prozaiczne usługi, jak zdejmowanie uroków z inwentarza..."  ;D

Edit: Tak mi się przypomniało o ciekawej gawędzie zamieszczonej ostatnio prze Rysia Szretera na "Bio-forum", a dotyczącej właśnie picia piwa. Polecam  :)
"Sazana znad wędy o piwie gawędy - łyk 16"
http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=519
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2013, 15:52:39 wysłana przez Boguslaw »

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Piwa
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 27, 2013, 17:31:28 »
Silnie nurtuje mnie ta linka hamulcowa,
Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie niezbędne informacje http://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik-Jakuba-Wedrowycza także na temat linki hamulcowej :)
Podobnie jak Rysiek, polecam lekturę i poza kilkoma cyklami powieściowymi, niekoniecznie chronologicznie :)

Offline Ewar

  • Początkujący
  • Wiadomości: 108
Odp: Piwa
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 27, 2013, 17:46:54 »
Yanek! Dla mnie i tak jesteś mistrzem. To 0,2 pkt jest dla mnie niewidoczne.
Serdecznie gratuluję.  :) Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję skosztować tych Twoich zacnych napitków.
Kto wie? Może na starość je polubię? Póki co jestem całkowitym laikiem w temacie. Jeszcze raz wielkie brawa!  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2013, 17:50:08 wysłana przez Ewar »

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Piwa
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 27, 2013, 21:43:52 »
No to się pochwalę, 2gie miejsce w porterze.
http://media.netpr.pl/generic/release/260914/najlepsi-w-sztuce-warzenia-porterow-baltyckich
Była dygresja w kierunku pogromcy wampirów i gdzieś mi "umkła" samochwała Yanka ;) Naprawiam zatem błąd i przyłączam się do gratulacji :) Mam nadzieję na degustację tak wysoko notowanego napitku 8)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Piwa
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 27, 2013, 21:47:05 »
Mam nadzieję na degustację tak wysoko notowanego napitku
Myślę że nadzieja ta graniczy z pewnością :P

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 611
Odp: Piwa
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 27, 2013, 21:59:58 »
Myślę że nadzieja ta graniczy z pewnością :P
Raczej z pewną dozą niepewności :P

Offline Ewa

  • Członek Stowarzyszenia
  • Aktywny
  • Wiadomości: 382
Odp: Piwa
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 28, 2013, 07:33:44 »
Yanek, jeszcze raz gratulacje  :D.
Bogdan, za Anią i Ryśkiem polecam Pilipika i jego książki, zwłaszcza o Jakubie Wędrowyczu. Przeczytałam chyba wszystkie jego dzieła i naprawdę szczerze polecam  :)

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Piwa
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 28, 2013, 08:33:27 »
Tak mnie Zwędrowyczyła wzmianka o Perle, że z gapiostwa zapomniałem pogratulować miejsca na podium naszemu piwowarowi "Yankowi  I Wielkiemu". I bez fałszywej skromności, zasłużył na to i myślę, że nam jeszcze pokaże ;D

Offline Yanek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Nowy
  • Wiadomości: 84
Odp: Piwa
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 29, 2013, 19:13:47 »
Dziękuje za gratulację, oczywiście kilka butelek jeszcze zostało i chętnie poczęstuje przy najbliższych spotkaniach.

Offline Ronka +

  • Nowy
  • Wiadomości: 96
Odp: Piwa
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 30, 2013, 19:34:23 »
Yanek, przyłączam się do gratulacji oraz życzę abyś w kolejnym konkursie wskoczył na najwyższe pudło. ;)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.