Autor Wątek: Grassland Fungi A Field Guide  (Przeczytany 2077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Grassland Fungi A Field Guide
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2022, 17:26:52 »
Tak w dwóch zdaniach...
Ciekawa pozycja dla osób zaczynających przygodę z łąkami. Dla osób trochę bardziej rozeznanych niebyt przydatna. Spotkałem pewno 80% grzybków z tej książki. Pewne rodzaje potraktowane zostały trochę zbyt  pobieżnie.
Generalnie na plus ale bez rewelacji.

Offline Rysiek

  • Członek Stowarzyszenia
  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 011
Odp: Grassland Fungi A Field Guide
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 26, 2022, 12:19:47 »
Miałem okazję zerknąć na ta książkę. Faktycznie bez rewelacji, dziwię Ci się tylko że się nią zainteresowałeś, przecież na okładce jest wyraźnie napisane, że to pozycja dla dla początkujących i amatorów entuzjastów. Z tego to mi pasujesz tylko do entuzjastów, czyli od razu na początku 2/3 książki nie dla ciebie. 2/3 to w przybliżeniu 66%, pozostało 14 %. To też można wytłumaczyć. Każda porządna książka zawiera pojedyncze zdjęcie grzyba, no z góra dwa. Ta potrafi pokazać jeden gatunek nawet na 7 zdjęciach. Sądzę że to wyczerpuje pozostałe 14%. No ale w ten sposób doszliśmy do tego, że to książka dla ciebie w 20 %, czyli tyle ile deklarowałeś na początku. Nie to chciałem udowodnić, ale tak wyszło bo przecież mamy Święta. 8) ;D

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 764
Odp: Grassland Fungi A Field Guide
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 26, 2022, 13:04:30 »
Fakt, drugi raz bym jej może nie kupił :P
.. ale w drodze już mam kolejną książkę: The Genus Cortinarius in Britain. Jak tylko dostanę to dam znać.
Dodatkowo strasznie mnie kusi jeszcze jedna pozycja - Funghi Clavarioidi in Italia. Dwa tomy dobrej zabawy :D 
Ale to już niestety droższa sprawa...

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.