Nasze forum > Przedstaw się

PTMYK - prezentacja

(1/7) > >>

Mwrzosek:
Szanowni Miłośnicy Grzybów,
Piszę w imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.
Znalazłam wątek na portalu grzybiarze.eu dotyczący PTMyk i postanowiłam opowiedzieć o nas i zaprosić do współpracy i być może przyjazdu do Warszawy na Walne Zgromadzenie.
Nasze Towarzystwo powstało w listopadzie 2011 i dwa dni temu udało nam się zakończyć całą procedurę rejestracyjną (KRS, REGON, NIP). 17 listopada w Warszawie odbędzie się Walne Zgromadzenie, wybór władz, ustalenie wysokości składek członkowskich, przyjęcie nowych członków wg deklaracji które spłynęły i spływają do nas..Nasza grupa liczy około 100 osób.
Towarzystwo powstało w ramach porozumienia mykologów profesjonalistów, ale jest otwarte na wszelkie inicjatywy grup podobnie zainteresowanych grzybami. Różnicą być może jest to- że wśród nas są mykolodzy, którzy zajmują się pleśniami, alergiami a nawet grzybicą stóp oraz patogenami roślin. Dominują jednak ludzie zbierający grzyby wielkoowocnikowe, a niejeden specjalista od alergii również jest pasjonatem potraw grzybowych. Bardzo zależy nam na maksymalnym otwarciu na wszystkie środowiska, z pełnym poszanowaniem ich odrębności i specjalizacji. Chcielibyśmy razem zrobić więcej. W tej chwili tworzone są nowe listy grzybów chronionych (PTOP SALAMANDRA), które będą przekazane do społecznej konsultacji. Chcemy zachęcić do dzielenia się uwagami. My sami również oczekujemy w naszym gronie burzliwych polemik. Mamy nadzieję, że wspólnie możemy wypracować najlepsze rozwiązania. Z przyczyn niezależnych od nas nasza strona internetowa przestała istnieć (została przechwycona). W tej chwili można nas szukać pod adresem :
www.biol.uw.edu.pl/ptmyk 
Bardzo serdecznie zapraszam do współpracy.  Marta Wrzosek

Waldek:
Witamy bardzo serdecznie na forum Stowarzysznia Na Grzyby.
Będzie nam niezmiernie miło przystąpić do współpracy z Polskim Towarzystwem Mykologicznym. Choć reprezentujemy ruch amatorski to mamy duże, wieloletnie doświadczenie w organizacji spotkań, prezentacji, imprez okolicznościowych i wystaw o tematyce grzybowej. 
Z uwagą śledziliśmy powstanie PTMyk (pierwsze wzmianki pojawiły się na bio-forum), żywiąc nadzieję że będzie to Towarzystwo otwarte również na współpracę z mykologami-amatorami, będąc niejako ogniwem łaczącym ruch amatorski ze światem nauki, "miejscem" wymiany informacji, doświadczeń.
Jeśli byłaby możliwość, to chcielibyśmy by przedstawiciele naszego Stowarzyszenia pojawili się na Walnym Zgromadzeniu w Warszawie.
Dziękuję za informację i pozdrawiam, Waldemar Czerniawski,

Anna M:
Jest ktoś chętny do wyjazdu na walne zebranie PTMyk? Może być bardzo ciekawie. Zgłoszenie należy potwierdzić do 15 października 2012. Uda się komuś tam pojawić?

Waldek:
Wstępnie ja się wybieram :)

Baśka:
Ja też :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej