Co piszą inni > Atlasy

The Mushroom Book, czyli atlas grzybów na telefon

(1/2) > >>

mstr:
Chciałbym zaprezentować moją aplikację na telefony i tablety Apple. Jest nią The Mushroom Book atlas opisujący 70 gatunków najpopularniejszych grzybów. Tworząc aplikację wyszedłem z założenia, po co tachać ze sobą tradycyjny atlas, który w dodatku jest nieporęczny, jeśli zawsze mamy ze sobą telefon.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to odsyłam na stronę, z której można bezpłatnie pobrać aplikację:
https://itunes.apple.com/pl/app/the-mushroom-book/id648997364

Poniżej zamieszczam kilka zrzutów ekranu:


Chętnię wysłucham ewentualnych uwag, żeby uwzględnić je przy aktualizacji.

Licze, że komuś się przyda:)

Waldek:
Pomysł sam w sobie bardzo, bardzo dobry. Trudno jednak odnieść się do jego realizacji ze względu na brak możliwości pełnego testu (jabłuszko odpada :P). Analizując tylko screen  testowy z linku który zaproponowałeś i wbrew komentarzom tam zamieszczonym mam spore wątpliwości co do jakości opisów. Opis muchomora czerwonego wymaga poprawy. Gdyby nie zdjęcie to byłby trudny do interpretacji. Krótko nie zawsze znaczy dobrze.
Jednak piszę raz jeszcze, pomysł świetny. Kierunek rozwoju projektu też bardzo fajny.

mstr:
Dziękuję za Pana opinię.

Czy mógłbym prosić o rozwinięcie myśli na temat uwag? Co wg Pana powinno zostać poprawione? Bardzo zależy mi na dostarczeniu rzetelnych informacji w aplikacji.

Waldek:
Tylko nie pisz do mnie Pan :P

Opis cech makroskopowych danego gatunku powinien obejmować te cechy które w sposób jednoznaczny mogą go opisać. Innymi słowy w tych kilku zdaniach powinieneś tak starać się opisać gatunek by można go było skojarzyć nawet bez zdjęcia. Jest to trudne w przypadku tak krótkiej charakterystyki, szczególnie że spora część gatunków jest zmienna.
Czym kierowałeś się przy doborze gatunków?

mstr:
Do następnej aktualizacji przyjrzę się pod tym kątem opisom i wprowadzę poprawki.
Jeśli chodzi o dobór gatunków to najpierw opisałem grzyby, które sfotografowałem podczas zeszłorocznych wczasów. Następnie satarałem się uzupełnić atlas o grzyby dopuszczone do obrotu w Polsce i dodatkowo opisałem kilka grzybów, które są często mylone z innymi gatunkami.


--- Cytat: Waldek ---Tylko nie pisz do mnie Pan
--- Koniec cytatu ---
Ok już nie będę ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej