Grzyby > Grzybowe łamigłówki

Zamiast zwykłej łamigłówki

(1/5) > >>

Ania:
Znalazłam w niedzielę (03.11.2013), na bukowym konarze leżącym na ziemi, takie oto grzybki
Mam pewne podejrzenia, ale przekonam się co nich jeśli uda mi się grzybki nieco podhodować. Ciekawa jestem Waszej opinii. Odpowiedzi nie ukrywajcie, bo dyskusja może być ciekawa :)

Waldek:
Strzelam - Lentinus strigosus :P

Ania:
Myślę Waldku, że to strzał raczej chybiony. Moim typem jest rozszczepka, ale z wielkim znakiem zapytania. Na chwilę obecną grzybki niewiele podrosły, a do rozszczepki tak do końca nie wszystko mi pasuje, chociaż ??? Te troszeczkę rozwinięte wyglądają tak:
Niestety, grzybki jeszcze tak małe, że trudno dostrzec szczegóły nawet przez lupę.

Boguslaw:
Szczerze powiedziawszy, też myślałem o niej i obstawiam rozszczpkę - Schizophyllum commune.
Trochę te "owocniczki" silnie miseczkowate, ale chyba też takie mam na jakimś  foto w sąsiedztwie już dojrzałych owocników, ale czy będę miał kiedy przewertować dyski  :(

Ania:
Powiem tak, gdy je znalazłam - skojarzyły mi się z kielisznikiem jodłowym. A że mam szczęście znajdować różne gatunki nie tam gdzie rosnąć powinny, wydało mi się to prawdopodobne. Jeśli fałdówka kędzierzawa i łycznik późny na jodle, to czemu nie kielisznik jodłowy na buku? ;) Przy bliższych oględzinach okazało się, że to jednak nie on, więc pytanie co? Na razie pozostaje bez odpowiedzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej