Autor Wątek: Zupa kurkowa  (Przeczytany 7219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hudy

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1 508
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 03, 2012, 19:23:50 »
To tak właśnie dla dobra Waszych ślinianek i kącików łzowych w tęsknocie za udanym sezonem  ;D

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 813
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 03, 2012, 19:34:50 »
Hudy, bardzo ładnie to opracowałeś. Super :)

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 03, 2012, 19:44:44 »
To tak właśnie dla dobra Waszych ślinianek i kącików łzowych w tęsknocie za udanym sezonem  ;D
Ja akurat na zeszły sezon nie mogę narzekać a zwłaszcza pod kątem kurek. Tylu kurek, co w zeszłym roku, nie znalazłem w żadnym innym sezonie :)

Offline Paweł

  • Aktywny
  • Wiadomości: 561
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 03, 2012, 19:58:28 »
Kurki to ja dziś znalazłem robiąc zdjęcia w lesie które wrzuciłem do nadrzewnych. Znaczy zdjęcia nadrzewnych bo zdjęcia kurek nie wrzucałem ponieważ musiałbym mieć pisemne pozwolenie na wykorzystanie ich wizerunku do publikacji w necie.  ;D

Offline Hudy

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1 508
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 03, 2012, 20:22:42 »
Hudy, bardzo ładnie to opracowałeś. Super :)
Tak mniej więcej moim zdaniem powinny wyglądać przepisy na forum, jak i w ew. panelu kucharskim :)
Rafał, no u mnie nawet z kurkami kiepsko było..

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:07:38 »
To tak właśnie dla dobra Waszych ślinianek i kącików łzowych w tęsknocie za udanym sezonem  ;D
Ja akurat na zeszły sezon nie mogę narzekać a zwłaszcza pod kątem kurek. Tylu kurek, co w zeszłym roku, nie znalazłem w żadnym innym sezonie :)
Rafał masz rację, ja w Bieszczadach również miałam ich ogrom, a co niektóre przypominały kuropatwy - takie wielkie były

Offline Krzysiek

  • Nowy
  • Wiadomości: 70
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:15:13 »
Hudy, szacun za prezentację wraz z opisem.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 813
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:19:52 »
Tak mniej więcej moim zdaniem powinny wyglądać przepisy na forum, jak i w ew. panelu kucharskim :)
Dokładnie tak.

Rafał masz rację, ja w Bieszczadach również miałam ich ogrom, a co niektóre przypominały kuropatwy - takie wielkie były
.. a u mnie z kurkami w sezonie było marniutko. Zarówno jak byłem Bieszczadach jak i w innych miejscach. Za to w końcu udało mi się znaleźć Cantharellus friesii.

Offline Hudy

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1 508
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:44:01 »
Hudy, szacun za prezentację wraz z opisem.
Dzięki :)

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:48:09 »
Waldku muszę Ci powiedzieć, że również już go spotkałam, w Bieszczadach i w Ochotnicy chyba Górnej :) aż zdziwiłam się, że to pieprznik pomarańczowy.

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 03, 2012, 21:52:11 »
ja w Bieszczadach również miałam ich ogrom, a co niektóre przypominały kuropatwy - takie wielkie były
Na spore ilości kurek trafiłem w zeszłym roku na Kaszubach. Też spotykałem ogromniaste ale sprytne były bo się całe chowały w mchu. Fajnie wyglądały takie żółte kropki w zielonym mchu :)

Za to w końcu udało mi się znaleźć Cantharellus friesii.

Gratulacje :) Raz tylko widziałem tego grzybka (na Węgrzech) i nie zdążyłem zrobić fotek bo to był maraton przez las a nie spacerek.

Offline Krzysiek

  • Nowy
  • Wiadomości: 70
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 04, 2012, 17:41:41 »
Na spore ilości kurek trafiłem w zeszłym roku na Kaszubach.

Rafał, nie wiem jakie to są wg Ciebie spore ilości, ale jak ktoś pisze że nazbierał dużo kurek to zaraz przypominam sobie ubiegłoroczny telefon od Janka że kurki się pokazały  Pamiętasz to zdjęcie?
http://www.galeria.nagrzyby.pl/v/users2/johnny/20110331/20110704/DSC09024.JPG.html

Offline Krzysiek

  • Nowy
  • Wiadomości: 70
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 04, 2012, 17:58:52 »
Hudy, a żeby Cię pokręciło złośliwcze  ;) Takie pyszności pokazujesz w styczniu ?
Teraz mam perspektywę ślinienia się przez pół roku  :(

Rafał, nie musisz czekać pół roku - dzisiejsze info
http://wiadomosci.wp.pl/title,Przyroda-i-pogoda-oszalaly-Grzyby-w-styczniu,wid,14137058,wiadomosc.html

Offline Rafał

  • Bywalec
  • Wiadomości: 1 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 04, 2012, 20:18:15 »
Rafał, nie wiem jakie to są wg Ciebie spore ilości, ale jak ktoś pisze że nazbierał dużo kurek to zaraz przypominam sobie ubiegłoroczny telefon od Janka że kurki się pokazały  Pamiętasz to zdjęcie?
http://www.galeria.nagrzyby.pl/v/users2/johnny/20110331/20110704/DSC09024.JPG.html

Krzysiek, dziennie zbierałem prawie cały mały koszyczek, co dla mnie było ogromną wręcz ilością :)

Zdjęcia Janka pamiętam doskonale i to nie tylko to, które pokazałeś :) Tyle, że Janek jest "poza konkursem" i nawet nie staram się mu dorównać w ilości zbieranych grzybków, bo to niemożliwe.
Janek do szukania grzybów ma siódmy zmysł, czego byłem świadkiem przy naszym spotkaniu gąskowym  :D

Rafał, nie musisz czekać pół roku - dzisiejsze info
http://wiadomosci.wp.pl/title,Przyroda-i-pogoda-oszalaly-Grzyby-w-styczniu,wid,14137058,wiadomosc.html

Pięknie, przyroda zwariowała w tym sezonie.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Zupa kurkowa
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 09, 2012, 19:57:28 »
Gratuluję profesjonalnie zrobionego przepisu :) z fotkami nie to co moje :) ale poprawię się :)

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.