Spotkania > Nasze grzybobrania

Nasze grzybowe wyprawy 2020

(1/14) > >>

Baśka:
Cóż. Nowy Rok doskonale się nadaje do inauguracji grzybowych wypraw roku.
Tak się złożyło, że dziś wspólnie z Ewą i Ryśkiem zainaugurowaliśmy grzybowy rok :)
W ramach wypraw poszukiwawczych (grzyby) i poznawania najbliższej okolicy - zwiedziliśmy park przy dworku w Piekarach. Dworek bardziej mi wygląda na pałacyk niż dworek, niemniej... jest w ruinie. Niby jakieś prace zrobiono, jednak - kiepsko to wygląda. Park nie jest wielki, ale kilka ciekawych drzew tam rośnie. Udało się nam zidentyfikować np. miłorząb (japoński? czy jakiś inny? kto to wie?)
Grzybów za wiele nie było, ale trafiły się uszaki, resztki zeszłorocznego żółciaka siarkowego, kilka nadrzewnych - i tyle. Nie trafiliśmy na żadne rewelacje. Ale spacerek przyjemny, sympatyczne widoki i miła atmosfera. Czego chcieć więcej?!
Chciałabym, żeby cały rok był taki przyjemny :) Wystarczy mi to do szczęścia :)
 Pozdrawiam wszystkich sympatyków w imieniu naszej ferajny :)

Waldek:

--- Cytat: Baśka w Stycznia 01, 2020, 19:30:08 ---W ramach wypraw poszukiwawczych (grzyby) i poznawania najbliższej okolicy - zwiedziliśmy park przy dworku w Piekarach. Dworek bardziej mi wygląda na pałacyk niż dworek, niemniej... jest w ruinie. Niby jakieś prace zrobiono, jednak - kiepsko to wygląda. Park nie jest wielki, ale kilka ciekawych drzew tam rośnie. Udało się nam zidentyfikować np. miłorząb (japoński? czy jakiś inny? kto to wie?)
--- Koniec cytatu ---

Trzeba te parkowe drzewa pooglądać :) Można tam wejść?

Ania:
Ja, Ewa, Przemek i Janek też wybraliśmy się na noworoczne spalanie kalorii. Początkowo miało być krótko, okazało się trochę dłużej. W trakcie wędrówki trafiały się różne okazy. Były trzęsaki, uszaki, czyrenie, pniarki, łyczniki, kieliszniki, szczeciniaki i jakiś niezidentyfikowany. A ja tu parę zdjęć wstawię ;)

Waldek:

--- Cytat: Ania w Stycznia 01, 2020, 20:34:43 ---Ja, Ewa, Przemek i Janek też wybraliśmy się na noworoczne
--- Koniec cytatu ---
Aniu, a śnieg u Was jest?

Ania:

--- Cytat: Waldek w Stycznia 01, 2020, 20:37:46 ---Aniu, a śnieg u Was jest?
--- Koniec cytatu ---
W Krośnie nie ma, ale na Cergowej i tam gdzie byliśmy troszkę go leży :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej