Autor Wątek: Polecane miejsca  (Przeczytany 7636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 31, 2012, 21:09:50 »
Ania dawaj więcej szczegółów :) może wszyscy nie pojadą :) i nie zakłócą spokoju Bieszczad :)
Napisz jak tam było i co zwiedziłaś :)

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 31, 2012, 21:28:04 »
Ja polecam w Bieszczadach wycieczkę kolejką wąskotorową, fajna atrakcja, stacja początkowa znajduje się w miejscowości Majdan, niedaleko od Cisnej.

Jeżeli ktoś lubi wycieczki piesze to polecam najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnica lub Połoniny Wetlińskie.

Można trochę pozwiedzać samochodem, warto podjechać do miejscowości Lutowiska, jest tam taras widokowy z którego są piękne widoki, no i jeszcze warto pojeździć szlakiem architektury drewnianej, piękne Cerkwie, w Komańczy znajduje się Klasztor Nazaretanek w którym internowano Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

To na tyle :) o Bieszczadach można dużo pisać, więc zapraszam do podzielenia się swoimi ciekawostkami :)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 31, 2012, 22:54:11 »

To na tyle :) o Bieszczadach można dużo pisać, więc zapraszam do podzielenia się swoimi ciekawostkami :)

Bieszczady to chyba nawet na osobny wątek zasługują bo jak się zaczniemy rozpisywać o ich uroku to się temat "rozjedzie" :P
Byłem w miejscach które opisujesz i jeszcze w paru innych. I mam fotki :D

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 01, 2012, 09:09:31 »
Waldek masz rację, założę temat Bieszczady tylko dobrze by było poprzenosić wpisy o Bieszczadach.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 01, 2012, 09:18:57 »
Założyłem osobny temat, mogę prosić o przeniesienie kliku wpisów które opisują Bieszczady ?

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 01, 2012, 12:28:02 »
Jak dobrze pamiętam adres to Polana 1. Agroturystyka u Leny http://meteor.turystyka.pl/uleny-polana,polana.html
Polecam cicha, spokojna okolica. Gospodyni nie miała nic przeciwko robieniu przetworów z grzybów, czy też używania suszarki do grzybków.
W domku są dwa pokoje na piętrze 3-osobowe + łazienka. Na dole jest jeden pokój 2-osobowy, duża kuchnia z dodatkowym łóżkiem i kominkiem oraz łazienka. Z ciepłą wodą nie ma problemu. Kuchnia wyposażona we wszystkie rzeczy jakie są potrzebne do gotowania + lodówka. Obok domku jest piaskownica i pewnie małe dzieci mogłyby z niej korzystać. Parę metrów dalej, bliżej wyjazdu z posesji znajduje się huśtawka i miejsce na ognisko. Gospodyni jest przesympatyczną osobą.

Offline Anna M

  • Bywalec
  • Wiadomości: 913
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 01, 2012, 12:34:50 »
Ania dawaj więcej szczegółów :) może wszyscy nie pojadą :) i nie zakłócą spokoju Bieszczad :)
Napisz jak tam było i co zwiedziłaś :)
Spędziliśmy tam pełny tydzień. Przez sześć dni szwędaliśmy się po lasach, a jeden dzień zagospodarowaliśmy sobie na zwiedzanie tamy nad Soliną.
W tajemnicy Wam powiem, że warto chodzić tam po lasach, bo można znaleźć pieniądze ;D.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 01, 2012, 18:13:06 »
Qand, przeniosę posty, tylko coś mi tutaj nie pasuje. Muszę potestować.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2012, 18:16:49 wysłana przez Waldek »

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 01, 2012, 20:18:39 »
Qand, przeniosę posty, tylko coś mi tutaj nie pasuje. Muszę potestować.

Ok. Dzięki.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 01, 2012, 20:24:15 »
Ania dawaj więcej szczegółów :) może wszyscy nie pojadą :) i nie zakłócą spokoju Bieszczad :)
Napisz jak tam było i co zwiedziłaś :)
Spędziliśmy tam pełny tydzień. Przez sześć dni szwędaliśmy się po lasach, a jeden dzień zagospodarowaliśmy sobie na zwiedzanie tamy nad Soliną.
W tajemnicy Wam powiem, że warto chodzić tam po lasach, bo można znaleźć pieniądze ;D.

Mam jeszcze kilka ciekawostek o Bieszczadach a także na temat tamy, ale to już będę pisał w nowym temacie poświęconemu Bieszczadom.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 02, 2012, 18:15:23 »
Polecam kolejne miejsce które mi się bardzo spodobało, Słowacki Raj, byłem tam dwa razy i chętnie jeszcze kiedyś pojadę, przepiękne wąwozy i wodospady, zachęcam wpisać w Google i poprzeglądać stronki z pięknymi zdjęciami.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 799
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 02, 2012, 18:44:19 »
Polecam kolejne miejsce które mi się bardzo spodobało, Słowacki Raj, byłem tam dwa razy i chętnie jeszcze kiedyś pojadę, przepiękne wąwozy i wodospady, zachęcam wpisać w Google i poprzeglądać stronki z pięknymi zdjęciami.
Wybieram się tam już któryś rok i jak na razie się nie udało. Może w tym roku...
Ze swojej strony polecam na Słowacji Małą Fatrę. Cudowne miejsce.

Offline Paweł

  • Aktywny
  • Wiadomości: 561
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 02, 2012, 19:20:17 »
Co do Słowackiego Raju, to byłem w 2008 r. Wybraliśmy się tam na trzy dni w tzw. chłopskim gronie czyli ja z synem Grześkiem ( którego podziwiałem za opanowanie i mocne nerwy na drabinkach ) był też szwagier i nasz kolega zaprzyjaźniony czyli razem 4 sztuki. Fajnie było i nikt nam nie marudził.  ;) ;D
Fotki co prawda mam, linka podrzucam ale z góry przepraszam za jakość bo i sprzęt nie ten a i fotografujący czyli ja spipcyłem zdjęcia. Teraz by to wyglądało nieco lepiej.  ;) Ale coś jest.
W każdym razie polecam jak diabli bo wrażenia zaaabójcze, czyli tam jest...przepięknie.  :) http://www.galeria.nagrzyby.pl/v/users/z__bek/036/
A tak przy okazji to zapraszam również w dzicz gdzie bliziutko mam wodospad w ramach spaceru, nawet z małymi dziećmi.  :) http://www.e-gory.com/opisy.php?opis=501

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 02, 2012, 19:21:13 »
Spróbuje odnaleźć miejsce gdzie nocowaliśmy, to była chyba miejscowość Hrabusice, jest to fajna miejscówka ale byłem tam kilka lat temu, nie wiem jak jest teraz ale podczas mojego pobytu było super, noclegi były na poddaszu, pokoje z łazienkami i duży aneks kuchenny, na dole była restauracja, można było zejść w pantoflach :) ceny bardzo przystępne.

Offline QAND

  • Członek Stowarzyszenia
  • Początkujący
  • Wiadomości: 240
Odp: Polecane miejsca
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 02, 2012, 19:29:14 »
Paweł, fotki SUPER, od razu przypomniały mi się te piękne wspinaczki :) i moja Siostrzenica ja płakała że nie wyjdzie na drabinę  ;D cały tusz się jej rozmazał  ;D

A tego gościa z harmonią to gdzie znalazłeś ? :) mój Ojciec chce kupić taką harmonię, ma jedną ale marzy mu się druga Heligonka, jeżeli ktoś miałby jakieś namiary za rozsądne pieniądze to proszę o info.

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.