"Piękności" - myślę o artykule
Tak trzymaj, ale zostało Ci jeszcze (na razie) pięć gatunków czekających na swoje prezentacje
Nie będę za bardzo "wazelinował", ale trafiłeś w
"niszę" w której nie bardzo ktoś (z czasem) będzie "mógł Ci podskoczyć"
Wg. mnie warto "ciągnąć" temat z prezentacjami kolejnych gatunków na "grzybiarze.eu", ponadto wszechobecny „facebook” też swoje robi!!!
Pojedyncze artykuły o znaleziskach rzadszych gatunków czy nawet "mini-prezentacje" danego gatunku w prasie przyrodniczej czy mykologicznej mile łechczą nasze ego, jednak ta droga wymaga czasu, cierpliwości - wiadomo jak wygląda droga od napisania artykułu do jego ukazania się w formie drukowanej.
Moje zdanie; to co zaprezentujesz na Forum też jest formą publikacji (nie przez wszystkich docenianą), jednak na plus tej formy prezentacji przemawiają: artykuł (jak ten Twój powyższy) z fotografiami mikrocech poparty materiałem "zielnikowym" czyli eksykatami stanowi tymczasowy, całkiem sensowny odpowiednik publikacji drukowanej.
Osobiście dorzucałbym do takiego artykułu wykaz stanowisk z których pozyskane były grzyby (także te, które otrzymałeś do identyfikacji od innych znalazców), czyli odrobinę okrojona wersja "pełnoprawnego", drukowanego artykułu bez zbędnej "otoczki" powodowanej wymaganiami merytorycznymi wydawcy.
Z czasem, wg. mnie, jest to solidna podstawa do
stworzenia czegoś polskiego i „poważniejszego" o tej grupie grzybów.
Tak mi się przynajmniej wydaje ;-)
To teraz ostatnio został wyodrębniony nowy rodzaj?
„Glutinoglossum glutinosum (Pers.) Hustad, A.N. Mill, Dentinger & P.F. Cannon, Persoonia, Mol. Phyl. Evol. Fungi 31: 104 (2013) „http://www.speciesfungorum.org/Names/SynSpecies.asp?RecordID=802301