Autor Wątek: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek  (Przeczytany 662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Płeć: Kobieta
Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« dnia: Lipca 31, 2024, 20:23:20 »
Wszystkich sympatyków i członków Stowarzyszenia Na Grzyby serdecznie zapraszamy na poszukiwanie grzybowych ciekawostek :) Miejsce bardzo przyjazne spotkaniom, gospodarze bardzo mili i otwarci na nasze pomysły, okolica bogata w "wynalazkowe" lasy, pogoda - będzie jaka będzie :) Grzyby - na pewno coś znajdziemy :)
Pokoje z łazienkami, warunki znakomite, do dyspozycji "stodoła" jako sala do spotkań, jadalnia, kuchnia (pełne wyposażenie, można ugotować, upiec, podać), sala do tańca, gier i zabaw, miejsce długich nocnych pogaduszek - słowem - czego dusza zapragnie. Do dyspozycji jest też grill.
Zgłoszenie poniżej, na forum (wymaga zalogowania); dla użytkowników mediów społecznościowych możliwe też przez e-mail: stowarzyszenie.nagrzyby@gmail.com
Poniżej najważniejsze dane :)

termin: 30 sierpnia - 1 września 2024
miejsce: Pagorzyna, gospodarstwo agroturystyczne Pawlikówka
ceny: 75,00 zł/osoba/noc. Stodoła 200,00 zł za użytkowanie w czasie imprezy.
ilość miejsc: 13+3 (są 3 podwójne łóżka; czyli stan pokoi przedstawia się tak: 3x2 os., 1x2+1, 1x5+2)
inne: jest możliwość zjedzenia obiadu w rozsądnej odległości; można też zamówić catering w stacji benzynowej w Krygu.


Lista:

1. Baśka
2. Ania
3-4. Hanka&Paweł
5. Waldek
6. Bynio
7. Piotr K.
8. Rysiek
9-10. Mati&Ola
11.
12. ...
13. ...

+1. ...
+2. ...
+3. ...

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2024, 18:30:02 wysłana przez Baśka »

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 31, 2024, 21:21:48 »
Proszę o potwierdzanie chęci udziału :)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 743
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2024, 22:26:29 »
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2024, 22:31:05 wysłana przez Ania »

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 01, 2024, 23:38:39 »
Dziękuję Aniu :)

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #4 dnia: Września 01, 2024, 09:27:11 »
Kochani, serdecznie dziękuję za wspaniałe spotkanie :)
Wprawdzie w lesie sucho jak nie wiem co, to jednak kilkanaście ciekawostek udało się odszukać :) Nieco doskwierał nam upał, ale jak zwykle, daliśmy radę. Myślę, że zdjęcia opowiedzą dużo o warunkach panujących w lesie (sucho, sucho, sucho jak pieprz).
Poza włóczeniem się po lesie przeglądaliśmy zdjęcia, biesiadowaliśmy przy grillu i rozmawialiśmy do upadu. Obserwowaliśmy też odwiedzające nas owady. Trafiła się nawet modliszka. Nie wiem czy zdjęcia wyjdą, bo było już całkiem ciemno.
Dziś (niedziela) po spokojnym śniadaniu ekipy się rozjechały. Ja jeszcze sprawdzę, czy ktoś czegoś nie zostawił i też ruszam do domu.

Offline piotrek

  • Nowy
  • Wiadomości: 5
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #5 dnia: Września 01, 2024, 14:25:27 »
Mimo tej ogromnej suszy udało się znaleźć kilka rzadkich i ciekawych gatunków grzybów, spotkanie wspaniałe, udało się bez przeszkód dojechać do domu, zdjęcia zgrane.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2024, 07:51:19 wysłana przez Baśka »

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 743
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #6 dnia: Września 01, 2024, 15:13:08 »
Trafiła się nawet modliszka. Nie wiem czy zdjęcia wyjdą, bo było już całkiem ciemno.
Właśnie przejrzałam swoje modliszki, ciemno ale modliszka całkiem fajna ;) Ostatnio zielona odwiedziła nas u mnie w domu, a tu jakaś taka brązowawa ;)


Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 743
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #7 dnia: Września 01, 2024, 16:28:20 »
Ja również dziękuję za spotkanie. Tak jak pisała Basia, w lesie tak sucho że nawet z nadrzewniakami krucho :( Upał duży, ale las trochę nas schłodził. W dobrym towarzystwie czas szybko płynął. Tak dramatycznej sytuacji hydrologicznej ja nie pamiętam. Ściółka w lesie trzeszczy pod nogami, a wokół grzybowa pustynia... Przemierzyliśmy spore połacie i w niektórych miejscach, gdzie było bardziej ocienione, a co za tym idzie, pewnie minimalnie więcej wilgoci, trafiały nam się pojedyncze okazy. Każdemu udało się znaleźć jakąś grzybową ciekawostkę. Trafił nam się Suillellus queletii - modroborowik gładkotrzonowy,  Leccinellum crocipodium - koźlarek bruzdkowany, Fistulina hepatica - ozorek dębowy,  Tricholoma acerbum - gąska karbowana, Tricholoma luridum - gąska szerokoblaszkowa, kilka gatunków zasłonaków, jakieś podziemniaki i kilka innych gatunków, o których pewnie poinformuje Waldek kiedy uda mu się je oznaczyć ;)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 957
Odp: Poszukiwanie grzybowych ciekawostek
« Odpowiedź #8 dnia: Września 01, 2024, 21:15:33 »
Dziękuję pięknie za spotkanie :)

o których pewnie poinformuje Waldek kiedy uda mu się je oznaczyć ;)
Siedzę już kilka godzin. Coś się oznaczyć uda :P

 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.