Autor Wątek: Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora et J.L. Frank - masłoborowik królewski  (Przeczytany 6418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 961
Odp: Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora et J.L. Frank - masłoborowik królewski
« Odpowiedź #15 dnia: Września 19, 2022, 10:22:58 »
Bardzo ciekawa informacja. W przyszłym roku chętnie bym się wybrał na jakieś "fotogrzybobranie" :)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 750
Odp: Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora et J.L. Frank - masłoborowik królewski
« Odpowiedź #16 dnia: Września 19, 2022, 13:19:48 »
W przyszłym roku chętnie bym się wybrał na jakieś "fotogrzybobranie" :)
W przyszłym roku może nie wyrosnąć :P Carpe diem ;)

Offline Ania

  • Administrator
  • Początkujący grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 5 750
Odp: Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora et J.L. Frank - masłoborowik królewski
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 10, 2024, 17:37:53 »
W rozporządzeniu z 2014 roku o ochronie grzybów podawany jako borowik żółtobrązowy podgat. królewski Boletus appendiculatus ssp. regius
Nowe stanowisko ok. 20 km od Krosna. Sąsiad mnie poinformował i zmusiłam go do pokazania miejsca. Sama dwukrotnie podchodziłam, ale to nie był ten właściwy las. Wczoraj w deszczu udało się je odnaleźć. Było ich ponad 10 w 3 punktach niedaleko siebie. Tylko 2 dość ładne, reszta przerośnięta. Dziś powtórka i już tylko 1 nadawał się do zdjęcia, choć też był wyrwany i posadzony przez nas na nowo do "obfocenia". W pobliżu była nora jakiegoś zwierzątka i podejrzewam, że to jego sprawka ;)
Pierwszy ostatni, to ten sam owocnik :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2024, 17:44:48 wysłana przez Ania »

Offline Baśka

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Płeć: Kobieta
Odp: Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora et J.L. Frank - masłoborowik królewski
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 10, 2024, 21:27:40 »
Dobrze, że zmusiłaś sąsiada do pokazania stanowiska :)
Co do stanu grzybów, z węgierskich stanowisk wiem, że szybko się robią "przechodzone". Nawet młode i "na oko" zdrowe są zaczerwione do granic możliwości... Nie są zbyt trwałe...

Niemniej cieszy fakt, że się pokazują :)

Offline Waldek

  • Administrator
  • Wytrawny grzybiarz
  • *****
  • Wiadomości: 13 961
Odp: Butyriboletus regius (Krombh.) D. Arora et J.L. Frank - masłoborowik królewski
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 12, 2024, 21:47:33 »
.. a to moje spojrzenie :D



 

* Permissions

  • You can't post new topics.
  • You can't post replies.
  • You can't post attachments.
  • You can't modify your posts.